OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XIX NIEDZIELA ZWYKŁA
13 sierpnia 2023

Share on facebook
Share on twitter
Share on print

  1. We wtorek 15.08 przypada Uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej, a zarazem Patronki naszej diecezji dzień MB Zwycięskiej. Msze św. o godzinie 07.00, 09.00, 11.00 i 18.00. Na każdej mszy św. poświęcenie kwiatów i ziół. W tym dniu obchodzimy również 103 r. Cudu nad Wisłą.
    W tym dniu w Ossowie Uroczysta Msza Święta celebrowana przez bpa Romualda Kamińskiego, Biskupa Diecezji Warszawsko-Praskiej o godz. 9:30.
  2. Dzisiaj w Ossowie od 09.00 do 16.00 odbywa się piknik historyczny z pokazem sprzętu wojskowego, atrakcjami dla dzieci i kuchnią polową.
  3. We wtorek kancelaria będzie nieczynna.
  4. Gościmy w naszej parafii małżeństwo Krzysztofa i Aleksandry Maciejewskich, którzy z trójką dzieci przebywają na misji ad gentes na Ukrainie od 2015 roku. Podzielą się z nami swoim doświadczeniem głoszenia Ewangelii. Po mszy św. będzie można wesprzeć ich finansowo.
  5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.

Share on facebook
Share on twitter