OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XIX NIEDZIELA ZWYKŁA
7 sierpnia 2022

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
  1. W poniedziałek 15.08 przypada Uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej, a zarazem Patronki naszej diecezji dzień MB Zwycięskiej. Msze św. według porządku niedzielnego. Po każdej mszy św. poświęcenie kwiatów i ziół. W tym dniu obchodzimy również 102 r. Cudu nad Wisłą.
  2. W czasie wakacji kancelaria jest czynna we wtorki i soboty od godziny 08.00 do 10.00.
  3. Spowiedź w czasie wakacji rano w dni powszednie sprawowana jest piętnaście minut przed mszą św.
  4. W stan małżeński mają zamiar wstąpić następujące osoby:
  • Kacper Pazio, kawaler z par. M. B. Częstochowskiej w Zielonce i Martyna Cygan, panna z par. tut.
  • Paweł Siwek, kawaler z par. św. Anny w Długiej Kościelnej i Marta Uszyńska, panna z par. tut.
  • Piotr Wrzochal, kawaler i Dominika Piwowar, panna oboje z par. MB Częstochowskiej w Zielonce

Pamiętajmy w modlitwie o tych narzeczonych. Kto wiedziałby o przeszkodach, proszony jest o zgłoszenie tego w kancelarii parafialnej.

  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  2. W minionym tygodniu odeszła do Pana z naszej wspólnoty parafialnej Bożena Borkowska.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.