Skip to content

Ogłoszenia Parafialne: XV Niedziela Zwykła

W XV Niedzielę Zwykłą, 11 lipca 2021, Parafia Św. Jerzego w Zielonce pragnie przekazać swoim parafianom szereg ważnych ogłoszeń i informacji. Te ogłoszenia dotyczą zarówno spraw liturgicznych, jak i wydarzeń społecznych w parafii. Są one istotne dla życia duchowego i wspólnotowego wszystkich parafian.

W tym tygodniu skupiamy się na kilku kluczowych aspektach życia parafialnego, które mają na celu wzmocnienie naszej wiary i wspólnoty. Od mszy świętych i nabożeństw, przez spotkania formacyjne, aż po inicjatywy charytatywne, każde ogłoszenie wnosi coś wartościowego do naszego wspólnego życia w wierze.

Harmonogram Mszy Świętych i Nabożeństw

W nadchodzącą niedzielę, msze święte będą odprawiane w naszej parafii o godzinach 7:00, 9:00, 11:00 i 18:00. Zachęcamy wszystkich parafian do aktywnego uczestnictwa w Eucharystii, która jest źródłem i szczytem naszego życia chrześcijańskiego. Msze będą okazją do wspólnej modlitwy i refleksji nad Słowem Bożym.

Ponadto, w tygodniu przed XV Niedzielą Zwykłą, od poniedziałku do soboty, zapraszamy na nabożeństwa wieczorne o godzinie 18:00. Te codzienne spotkania modlitewne są doskonałą okazją do pogłębienia życia duchowego i spędzenia czasu w obecności Pana.

Spotkania Formacyjne i Grupy Parafialne

W ramach naszej parafii działają różne grupy formacyjne i wspólnoty, które spotykają się regularnie. W szczególności zapraszamy na spotkanie Koła Biblijnego, które odbędzie się w środę o godzinie 19:00 w sali parafialnej. To spotkanie będzie okazją do wspólnej nauki i dyskusji na temat Pisma Świętego.

Dla młodzieży, spotkanie grupy młodzieżowej odbędzie się w piątek o godzinie 17:00. To spotkanie to czas na wspólną modlitwę, rozmowę i planowanie przyszłych działań i inicjatyw młodzieżowych w naszej parafii.

Inicjatywy Charytatywne i Pomoc Społeczna

Nasza parafia aktywnie angażuje się w działalność charytatywną i pomoc społeczną. W tym tygodniu kontynuujemy zbiórkę darów dla lokalnego domu dziecka. Zachęcamy do przynoszenia artykułów szkolnych, zabawek i ubrań, które można składać w zakrystii lub biurze parafialnym.

Ponadto, w najbliższą sobotę odbędzie się spotkanie wolontariuszy Caritas. Spotkanie to będzie poświęcone planowaniu nadchodzących akcji charytatywnych i sposobów pomocy potrzebującym w naszej społeczności. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą włączyć się w działalność charytatywną parafii.

prayer hands church light religion 2544994

Zapowiedzi i Komunikaty Parafialne

Pragniemy również przekazać kilka ważnych zapowiedzi i komunikatów. Przypominamy, że w przyszłym tygodniu rozpocznie się remont sali parafialnej, co może wpłynąć na dostępność niektórych pomieszczeń. Prosimy o zwrócenie uwagi na tymczasowe zmiany i przepraszamy za wszelkie niedogodności.

Dodatkowo, informujemy, że w najbliższym czasie planowane są prace konserwacyjne w kościele, które mają na celu poprawę warunków liturgicznych i estetycznych naszej świątyni. Szczegóły dotyczące tych prac zostaną podane w kolejnych ogłoszeniach.

Wspólnota i Wiara w Działaniu

Ogłoszenia parafialne na XV Niedzielę Zwykłą są wyrazem naszej żywej i aktywnej wspólnoty parafialnej. Każde wydarzenie, spotkanie czy inicjatywa jest okazją do wzrostu w wierze, budowania wspólnoty i służenia innym. Zachęcamy wszystkich parafian do aktywnego udziału w życiu naszej parafii i do wspólnego budowania miejsca, gdzie wiara staje się żywym doświadczeniem.