OGŁOSZENIA PARAFIALNE XV NIEDZIELA ZWYKŁA 12 lipca 2020

Share on facebook
Share on twitter
Share on print

  • W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna wyjątkowo w poniedziałek od 8:00 – 10:00 i o stałym terminie w sobotę w godz. 16:00 – 17:30.
  • W niedzielę 26 lipca po każdej Mszy św. będzie się odbywało błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na zakup pojazdów dla misjonarzy.
  • Zapowiedzi przedślubne:
    • Marcin – Ryszard Gul, kawaler z parafii Wniebowstąpienia N. M. P. w Warszawie i Urszula – Barbara Łuniewska, panna z parafii tutejszej – zapowiedź druga;
      Prosimy o modlitwę w intencji tych narzeczonych. Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących miedzy tymi osobami jest zobowiązany do poinformowania ks. proboszcza.
  • Zachęcamy do czytania tygodników: „Idziemy”, „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

 

 

Wielkie morze ludzi, miliardy żyjące na ziemi, są wydawane w ręce innych. Oni zrobią z nimi na co ich stać. Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich... Widzimy wtedy, jaka miłość z nas emanuje... Dla nas istotne jest to, co człowiek robi z człowiekiem.

Często wam o tym mówiłem. Jak wygnaliśmy cnoty, a na ich miejsce wpuściliśmy namiętności, tak teraz musimy się starać nie tylko wygnać namiętności, ale i wpuścić cnoty i przywrócić im ich właściwe miejsce. Bo cnoty z daru Bożego są nam przyrodzone. Bóg bowiem zasiał w człowieku cnoty już wtedy, gdy go stwarzał

Wielkie morze ludzi, miliardy żyjące na ziemi, są wydawane w ręce innych. Oni zrobią z nimi na co ich stać. Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich... Widzimy wtedy, jaka miłość z nas emanuje... Dla nas istotne jest to, co człowiek robi z człowiekiem.

Często wam o tym mówiłem. Jak wygnaliśmy cnoty, a na ich miejsce wpuściliśmy namiętności, tak teraz musimy się starać nie tylko wygnać namiętności, ale i wpuścić cnoty i przywrócić im ich właściwe miejsce. Bo cnoty z daru Bożego są nam przyrodzone. Bóg bowiem zasiał w człowieku cnoty już wtedy, gdy go stwarzał