OGŁOSZENIA PARAFIALNE XVII NIEDZIELA ZWYKŁA 26 lipca 2020

Share on facebook
Share on twitter
Share on print

 • W okresie wakacyjnym kancelaria parafialna jest czynna we wtorki od 8.00 do 10.00 i w soboty od 16.00 do 17.30.
 • W stan małżeński mają zamiar wstąpić następujące osoby:
  • Piotr Jackiewicz, kawaler z par. tut. i Joanna Kucharczyk, panna z parafii św. Antoniego Marii Zaccharii w Warszawie
  • Jarosław Tocicki, kawaler z par. św. Franciszka Z Asyżu we Franciszkowie i Natalia Fruś, panna z par. tut.
  • Mariusz Jaczewski, kawaler i Joanna Tkaczyk, panna, oboje z par. tut.
  • Konrad Pietruszewski, kawaler z par. Zesłania Ducha Św. w Ząbkach,. i Justyna Mucha, panna z par. tut.
  Pamiętajmy w modlitwie o tych narzeczonych. Kto wiedziałby o przeszkodach, proszony jest o zgłoszenie tego w kancelarii parafialnej.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Na stoliku są również książki ks. Prof. Chrostowskiego o Dekalogu i Ojcze nasz.

Wielkie morze ludzi, miliardy żyjące na ziemi, są wydawane w ręce innych. Oni zrobią z nimi na co ich stać. Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich... Widzimy wtedy, jaka miłość z nas emanuje... Dla nas istotne jest to, co człowiek robi z człowiekiem.

Często wam o tym mówiłem. Jak wygnaliśmy cnoty, a na ich miejsce wpuściliśmy namiętności, tak teraz musimy się starać nie tylko wygnać namiętności, ale i wpuścić cnoty i przywrócić im ich właściwe miejsce. Bo cnoty z daru Bożego są nam przyrodzone. Bóg bowiem zasiał w człowieku cnoty już wtedy, gdy go stwarzał

Wielkie morze ludzi, miliardy żyjące na ziemi, są wydawane w ręce innych. Oni zrobią z nimi na co ich stać. Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich... Widzimy wtedy, jaka miłość z nas emanuje... Dla nas istotne jest to, co człowiek robi z człowiekiem.

Często wam o tym mówiłem. Jak wygnaliśmy cnoty, a na ich miejsce wpuściliśmy namiętności, tak teraz musimy się starać nie tylko wygnać namiętności, ale i wpuścić cnoty i przywrócić im ich właściwe miejsce. Bo cnoty z daru Bożego są nam przyrodzone. Bóg bowiem zasiał w człowieku cnoty już wtedy, gdy go stwarzał