OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XVII NIEDZIELA ZWYKŁA
30 lipca 2023

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
 1. W tym tygodniu przypada:
  – pierwszy czwartek miesiąca. Msze św. o godz. 7.00, 15.00 i 18.00 (w int. powołań kapłańskich i zakonnych z naszej parafii oraz w intencji Ojczyzny). Adoracja Najśw. Sakramentu po mszy św. o 15.00 do mszy św. wieczornej
  – pierwszy piątek miesiąca. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Spowiedź rano podczas mszy św. i po południu od godz. 17.15.
  Po mszy św. wieczornej wystawienie i adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 21.00.
  – pierwsza sobota miesiąca. Msza św. w int. wynagradzającej Sercu Maryi za grzechy nasze i całego świata o godz. 7.00. Po mszy św. różaniec.
 2. W najbliższy wtorek 01 sierpnia przypada 79 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Modlitwa wypominkowa o godz. 17.30, a o godz. 18.00 msza św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach oraz poległych i pomordowanych w Powstaniu Warszawskim.
 3. Od 01 sierpnia będzie można zamawiać intencje mszalne na grudzień.
 4. W przyszłą niedzielę 06.08 przypada Święto Przemienienia Pańskiego.
 5. Miejskie uroczystości związane z rocznicą powstania rozpoczną się o godz. 17.00 na Skwerze Żołnierzy Armii Krajowej przy ul. Kolejowej.
 6. W stan małżeński mają zamiar wstąpić następujące osoby:
  – Tomasz Kobryńczuk, kawaler z par. św. Trójcy w Kobyłce, i Marta Tomczuk, panna z par. tut.
  – Sebastian Kostecki, kawaler z parafii par. tut. i Klaudia Kielanowska, panna z par. św. Małgorzaty i św. Augustyna w Witowie Kolonii.
  Pamiętajmy w modlitwie o tych narzeczonych. Kto wiedziałby o przeszkodach, proszony jest o zgłoszenie tego w kancelarii parafialnej.
 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 8. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej Stanisława Maraszek, Jadwiga Sadura i Józef Szmurło.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.

Share on facebook
Share on twitter