OGŁOSZENIA PARAFIALNE XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 2 sierpnia 2020

Share on facebook
Share on twitter
Share on print

 • W ramach duchowego przygotowania do 100. rocznicy Bitwy 1920 roku i Cudu nad Wisłą, w dniach od 5 do 14 sierpnia po Mszy wieczornej będzie odprawiana w naszym kościele Nowenna do Matki Bożej Łaskawej w intencji Ojczyzny.
  W ramach Nowenny: po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec, adoracja osobista Najświętszego Sakramentu do godziny 21.00. Na zakończenie Apel Jasnogórski.
 • W tym tygodniu przypada:
  pierwszy czwartek miesiąca. Msze św. o godz. 7.00, 15.00 i 18.00. Adoracja Najśw. Sakramentu po Mszy św. o 15.00 do Mszy św. wieczornej.
  pierwszy piątek miesiąca. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Spowiedź rano podczas Mszy św. i po południu od godz. 17.00.
 • W stan małżeński mają zamiar wstąpić następujące osoby:
  Mariusz Jaczewski, kawaler i Joanna Tkaczyk, panna, oboje z par. tut.
  Mateusz Mazurkiewicz, kawaler i Paulina Zduniak, panna, oboje z par. tut.
  Konrad Pietruszewski, kawaler z parafii Zesłania Ducha Św. w Ząbkach i Justyna Mucha, panna z par. tut.
  Mariusz Ściubeł, kawaler z parafii M. B. Częstochowskiej w Wołominie i Małgorzata Gruza, panna z par. tut.
  Pamiętajmy w modlitwie o tych narzeczonych. Kto wiedziałby o przeszkodach, proszony jest o zgłoszenie tego w kancelarii parafialnej.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Na stoliku są również książki ks. prof. Waldemara Chrostowskiego o Dekalogu i Ojcze nasz.
 • Koło Przyjaciół „Radia Maryja” z parafii M. B. Częstochowskiej, w dniach od 8 do 9 sierpnia, organizuje pielgrzymkę do Torunia. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

Wielkie morze ludzi, miliardy żyjące na ziemi, są wydawane w ręce innych. Oni zrobią z nimi na co ich stać. Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich... Widzimy wtedy, jaka miłość z nas emanuje... Dla nas istotne jest to, co człowiek robi z człowiekiem.

Często wam o tym mówiłem. Jak wygnaliśmy cnoty, a na ich miejsce wpuściliśmy namiętności, tak teraz musimy się starać nie tylko wygnać namiętności, ale i wpuścić cnoty i przywrócić im ich właściwe miejsce. Bo cnoty z daru Bożego są nam przyrodzone. Bóg bowiem zasiał w człowieku cnoty już wtedy, gdy go stwarzał

Wielkie morze ludzi, miliardy żyjące na ziemi, są wydawane w ręce innych. Oni zrobią z nimi na co ich stać. Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich... Widzimy wtedy, jaka miłość z nas emanuje... Dla nas istotne jest to, co człowiek robi z człowiekiem.

Często wam o tym mówiłem. Jak wygnaliśmy cnoty, a na ich miejsce wpuściliśmy namiętności, tak teraz musimy się starać nie tylko wygnać namiętności, ale i wpuścić cnoty i przywrócić im ich właściwe miejsce. Bo cnoty z daru Bożego są nam przyrodzone. Bóg bowiem zasiał w człowieku cnoty już wtedy, gdy go stwarzał