OGŁOSZENIA PARAFIALNE XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 6 sierpnia 2023

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
  1. W przyszłą niedzielę będziemy gościli w naszej parafii małżeństwo Krzysztofa i Aleksandry Maciejewskich, którzy z trójką dzieci przebywają na misji ad gentes na Ukrainie od 2015 roku. Podzielą się z nami swoim doświadczeniem głoszenia Ewangelii. Po mszy św. będzie można wesprzeć ich finansowo.
  2. We wtorek 15.08 przypada Uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej, a zarazem Patronki naszej diecezji dzień MB Zwycięskiej. Msze św. o godzinie 07.00, 09.00, 11.00 i 18.00. Na każdej mszy św. poświęcenie kwiatów i ziół. W tym dniu obchodzimy również 103 r. Cudu nad Wisłą.
  3. W stan małżeński mają zamiar wstąpić następujące osoby:
    – Dawid Konopiński, kawaler z par. Św. Józefa w Zakroczymiu, i Magdalena Głowacka, panna z par. św. Apostołów Piotra i Pawła w Nowym Dworze Maz.
    Pamiętajmy w modlitwie o tych narzeczonych. Kto wiedziałby o przeszkodach, proszony jest o zgłoszenie tego w kancelarii parafialnej.
  4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  5. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej Wiesława Mikulska i Janusz Pękala

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.

Share on facebook
Share on twitter