OGŁOSZENIA PARAFIALNE XX NIEDZIELA ZWYKŁA 16 sierpnia 2020

Share on facebook
Share on twitter
Share on print

 • Konferencja dla rodziców, którzy planują chrzest dziecka we wrześniu, oraz chrzestnych jeśli pochodzą z naszej parafii, w piątek 28.08 o godzinie 19.00 w dolnym kościele.
 • Za tydzień na mszy świętej o godzinie 10.30, oficjalnie pożegnamy księdza Łukasza, który kończy okres czteroletniej posługi duszpasterskiej w naszej parafii.
 • W stan małżeński mają zamiar wstąpić następujące osoby:
  Piotr Lipka, kawaler z par. tut. i Dominika Zadrożna, panna z parafii Św. Karola Boromeusza w Warszawie
  Tomasz Remboch, kawaler i Michalina Olszewska, panna, oboje z par. tut.
  Pamiętajmy w modlitwie o tych narzeczonych. Kto wiedziałby o przeszkodach, proszony jest o zgłoszenie tego w kancelarii parafialnej.
 • Ksiądz Mieczysław Stefaniuk zaprasza na pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę, w dn. 25.08. Wyjazd sprzed kaplicy sióstr Dominikanek przy ul. Sienkiewicza. Koszt 50 zł.. Zapisy u sióstr.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Wielkie morze ludzi, miliardy żyjące na ziemi, są wydawane w ręce innych. Oni zrobią z nimi na co ich stać. Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich... Widzimy wtedy, jaka miłość z nas emanuje... Dla nas istotne jest to, co człowiek robi z człowiekiem.

Często wam o tym mówiłem. Jak wygnaliśmy cnoty, a na ich miejsce wpuściliśmy namiętności, tak teraz musimy się starać nie tylko wygnać namiętności, ale i wpuścić cnoty i przywrócić im ich właściwe miejsce. Bo cnoty z daru Bożego są nam przyrodzone. Bóg bowiem zasiał w człowieku cnoty już wtedy, gdy go stwarzał

Wielkie morze ludzi, miliardy żyjące na ziemi, są wydawane w ręce innych. Oni zrobią z nimi na co ich stać. Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich... Widzimy wtedy, jaka miłość z nas emanuje... Dla nas istotne jest to, co człowiek robi z człowiekiem.

Często wam o tym mówiłem. Jak wygnaliśmy cnoty, a na ich miejsce wpuściliśmy namiętności, tak teraz musimy się starać nie tylko wygnać namiętności, ale i wpuścić cnoty i przywrócić im ich właściwe miejsce. Bo cnoty z daru Bożego są nam przyrodzone. Bóg bowiem zasiał w człowieku cnoty już wtedy, gdy go stwarzał