OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXI NIEDZIELA ZWYKŁA 23 sierpnia 2020

Share on facebook
Share on twitter
Share on print

 • Dziś żegnamy ks. Łukasza i dziękujemy za cztery lata posługi w naszej parafii oraz radości z pracy duszpasterskiej w parafii M.B. Częstochowskiej w Józefowie.
 • W środę 26.08 Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Msze Święte o godzinie 7:00 i 18:00.
 • Konferencja dla rodziców, którzy planują chrzest dziecka we wrześniu oraz chrzestnych, jeśli pochodzą z naszej parafii, w piątek 28.08 o godzinie 19.00 w dolnym kościele.
 • We wtorek 01.09 spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się I-ej komunii św. o godzinie 19.00, a dla rodziców dzieci przygotowujących się do rocznicy I-ej komunii o godzinie 20.00.
 • Msza Święta na rozpoczęcie roku szkolnego we wtorek 01.09 o godzinie 8:00 rano.
 • W szkole po uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego będzie możliwość zakupienia podręczników do religii.
 • W stan małżeński mają zamiar wstąpić następujące osoby:
  Piotr Lipka, kawaler z par. tut. i Dominika Zadrożna, panna z parafii Św. Karola Boromeusza w Warszawie
  Pamiętajmy w modlitwie o tych narzeczonych. Kto wiedziałby o przeszkodach, proszony jest o zgłoszenie tego w kancelarii parafialnej.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Wielkie morze ludzi, miliardy żyjące na ziemi, są wydawane w ręce innych. Oni zrobią z nimi na co ich stać. Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich... Widzimy wtedy, jaka miłość z nas emanuje... Dla nas istotne jest to, co człowiek robi z człowiekiem.

Często wam o tym mówiłem. Jak wygnaliśmy cnoty, a na ich miejsce wpuściliśmy namiętności, tak teraz musimy się starać nie tylko wygnać namiętności, ale i wpuścić cnoty i przywrócić im ich właściwe miejsce. Bo cnoty z daru Bożego są nam przyrodzone. Bóg bowiem zasiał w człowieku cnoty już wtedy, gdy go stwarzał

Wielkie morze ludzi, miliardy żyjące na ziemi, są wydawane w ręce innych. Oni zrobią z nimi na co ich stać. Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich... Widzimy wtedy, jaka miłość z nas emanuje... Dla nas istotne jest to, co człowiek robi z człowiekiem.

Często wam o tym mówiłem. Jak wygnaliśmy cnoty, a na ich miejsce wpuściliśmy namiętności, tak teraz musimy się starać nie tylko wygnać namiętności, ale i wpuścić cnoty i przywrócić im ich właściwe miejsce. Bo cnoty z daru Bożego są nam przyrodzone. Bóg bowiem zasiał w człowieku cnoty już wtedy, gdy go stwarzał