OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 29 sierpnia 2021

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
 1. W piątek 03 września rozpoczniemy nowennę, jako duchowe przygotowanie do uroczystości beatyfikacji s. Róży Czackiej i kardynała Stefana Wyszyńskiego.
  W dni powszednie nowenna będzie po mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 17.30.
 2. W środę 01.09 msza Święta na rozpoczęcie roku szkolnego o godzinie 8:00 rano, a o godzinie 18.00 za poległych i pomordowanych w czasie II wojny światowej.

 3. 01.09 (tylko w tym dniu), przy wejściu do szkoły będą sprzedawane podręczniki do religii. Ceny podręczników podane są na stronie internetowej szkoły.
 4. W tym tygodniu przypada:

 • pierwszy czwartek miesiąca. Msze św. o godz. 7.00, 15.00 i 18.00. Adoracja Najśw. Sakramentu po mszy św. o 15.00 do mszy św. wieczornej. Msza św. w int. powołań kapłańskich i zakonnych z naszej parafii o godz. 18.00. Po mszy nowenna w int. powołań za wstawiennictwem bł. Ignacego Kłopotowskiego.

 • pierwszy piątek miesiąca. Msze św. o godz. 7.00, 17.00 i 18.00 (dla dzieci przygotowujących się do rocznicy I-ej komunii. św.). Spowiedź rano podczas mszy św. i po południu od godz. 16.30. Wizyta u chorych od godz. 09.00.

Po mszy św. wieczornej wystawienie i adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 21.00.

 • pierwsza sobota miesiąca. Msza św. w int. wynagradzającej Sercu Maryi za grzechy nasze i całego świata o godz. 7.00. Po mszy św. różaniec.

 1. Spotkanie dla bielanek i dziewczynek, które chciałyby zostać bielankami, w sobotę 04.09 o godzinie 14.00.
 2. Za tydzień po mszy świętej zbiórka ofiar do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.

 3. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.