OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 5 września 2021

Share on facebook
Share on twitter
Share on print

  1. Codziennie po mszy św. wieczornej nowenna do Bożego Miłosierdzia, jako duchowe przygotowanie do uroczystości beatyfikacji s. Róży Czackiej i kardynała Stefana Wyszyńskiego.
  2. Zapraszamy młodzież z naszej parafii na spotkania wspólnoty oazowej. Pierwsze spotkanie po wakacjach odbędzie się w najbliższy piątek. Zaczynamy Mszą o godzinie 18.00.
  3. W sobotę 11.09 o godz. 16.00 na Krakowskim Przedmieściu i placu Zamkowym w Warszawie zostanie wystawione widowisko teatralne o Kard. Stefanie Wyszyńskim. Będzie również przemarsz postaci historycznych i miejska gra rodzinna.
  4. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I-ej komunii św. we wtorek 14.09 o godzinie 19.00 w kościele, a rodziców dzieci przygotowujących się do rocznicy I-ej komunii św. o godzinie 20.00 również w kościele.
  5. W sobotę 18 września nasze bielanki oraz młodsi ministranci udadzą się na Zlot Służby Liturgicznej, który będzie miał miejsce na terenie naszego seminarium na Tarchominie.
  6. W związku z trwającym rokiem św. Józefa, w sobotę 25.09 zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Koszt pielgrzymki to 70 zł. (autokar i obiad). Zapisy w zakrystii.
  7. Dzisiaj po mszy św. zbiórka ofiar do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny. Natomiast za tydzień ofiary składane na tacę przeznaczone na nasze seminarium diecezjalne.

  8. W tym tygodniu są jeszcze wolne intencje na mszy św. o 07.00.

  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.