OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 6 września 2020

Share on facebook
Share on twitter
Share on print

Uroczystość I-ej Komunii świętej będzie w niedzielę, 20.09 na Mszy św.  o godz. 12.00.
Prosimy, aby w tym dniu osoby uczestniczącej zazwyczaj we Mszy św. o godz. 12.00, wzięły udział we Mszy św. o innej godzinie.

Uroczystość rocznicy I-ej Komunii świętej będzie w niedzielę, 27.09 na Mszy o godz. 10.30.

Spotkanie dla rodziców dzieci z rocznika 2011, które w tym roku będą przygotowywać się do I-ej Komunii św., będzie we wtorek 15.09 o godzinie 18.30.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Dzisiaj po Mszy św. zbiórka ofiar do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny. Natomiast za tydzień ofiary składane na tacę przeznaczone będą na nasze seminarium duchowne.

We wtorek, 08.09 o godz. 19.00 zbiórka dla ministrantów i lektorów.

Od przyszłej niedzieli, podczas Mszy św. niedzielnych otwarty będzie także dolny kościół. Osoby, które dotychczas uczestniczyły we Mszach św. stojąc na zewnątrz, będą miały teraz możliwość wejścia i zajęcia miejsc w dolnej kaplicy.

Ogłoszenie na prośbę burmistrza miasta Zielonka, pana Kamila Iwandowskiego:
Zakład Gospodarki Komunalnej zatrudni pracowników gospodarczych na pełny etat.
Szczegóły na tablicy ogłoszeń przed kościołem.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.