OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 6 września 2020

Share on facebook
Share on twitter
Share on print

Uroczystość I-ej Komunii świętej będzie w niedzielę, 20.09 na Mszy św.  o godz. 12.00.
Prosimy, aby w tym dniu osoby uczestniczącej zazwyczaj we Mszy św. o godz. 12.00, wzięły udział we Mszy św. o innej godzinie.

Uroczystość rocznicy I-ej Komunii świętej będzie w niedzielę, 27.09 na Mszy o godz. 10.30.

Spotkanie dla rodziców dzieci z rocznika 2011, które w tym roku będą przygotowywać się do I-ej Komunii św., będzie we wtorek 15.09 o godzinie 18.30.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Dzisiaj po Mszy św. zbiórka ofiar do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny. Natomiast za tydzień ofiary składane na tacę przeznaczone będą na nasze seminarium duchowne.

We wtorek, 08.09 o godz. 19.00 zbiórka dla ministrantów i lektorów.

Od przyszłej niedzieli, podczas Mszy św. niedzielnych otwarty będzie także dolny kościół. Osoby, które dotychczas uczestniczyły we Mszach św. stojąc na zewnątrz, będą miały teraz możliwość wejścia i zajęcia miejsc w dolnej kaplicy.

Ogłoszenie na prośbę burmistrza miasta Zielonka, pana Kamila Iwandowskiego:
Zakład Gospodarki Komunalnej zatrudni pracowników gospodarczych na pełny etat.
Szczegóły na tablicy ogłoszeń przed kościołem.

Wielkie morze ludzi, miliardy żyjące na ziemi, są wydawane w ręce innych. Oni zrobią z nimi na co ich stać. Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich... Widzimy wtedy, jaka miłość z nas emanuje... Dla nas istotne jest to, co człowiek robi z człowiekiem.

Często wam o tym mówiłem. Jak wygnaliśmy cnoty, a na ich miejsce wpuściliśmy namiętności, tak teraz musimy się starać nie tylko wygnać namiętności, ale i wpuścić cnoty i przywrócić im ich właściwe miejsce. Bo cnoty z daru Bożego są nam przyrodzone. Bóg bowiem zasiał w człowieku cnoty już wtedy, gdy go stwarzał

Wielkie morze ludzi, miliardy żyjące na ziemi, są wydawane w ręce innych. Oni zrobią z nimi na co ich stać. Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich... Widzimy wtedy, jaka miłość z nas emanuje... Dla nas istotne jest to, co człowiek robi z człowiekiem.

Często wam o tym mówiłem. Jak wygnaliśmy cnoty, a na ich miejsce wpuściliśmy namiętności, tak teraz musimy się starać nie tylko wygnać namiętności, ale i wpuścić cnoty i przywrócić im ich właściwe miejsce. Bo cnoty z daru Bożego są nam przyrodzone. Bóg bowiem zasiał w człowieku cnoty już wtedy, gdy go stwarzał