OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA
11 września 2022

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
  1. Kancelaria parafialna od września czynna jest we wtorki, czwartki i soboty od godz. 8.00 do 10.00 i w środy od godz. 16.00 do 17.30.
  2. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do rocznicy I-ej komunii św. we wtorek 13.09 o godzinie 19.00 w kościele.
  3. W środę 14.09 Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.
  4. Zapraszamy młodzież z naszej parafii na spotkania wspólnoty oazowej. Pierwsze spotkanie po wakacjach odbędzie się w najbliższy piątek 16.09. Rozpocznie się Mszą św. o godzinie 18.00, a po niej spotkanie ok. godz. 19.00.
  5. Wczoraj na Zlocie Służby Liturgicznej wyróżniono najlepszych spośród bielanek oraz ministrantów. Z naszych bielanek wyróżnione zostały: Blanka Boguszewska i Kinga Zalewska, a z ministrantów: Filip Gnilka oraz Stanisław i Jan Habisiakowie. Serdecznie gratulujemy!
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  7. W minionym tygodniu odszedł do Pana z naszej wspólnoty parafialnej Władysław Szulim.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.