OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 12 września 2021

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
  1. We wtorek 14.09 Święto Podwyższenia Krzyża Pańskiego. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.
  2. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I-ej komunii św. we wtorek 14.09 o godzinie 19.00 w kościele, a rodziców dzieci przygotowujących się do rocznicy I-ej komunii św. o godzinie 20.00 również w kościele.
  3. W sobotę 18 września nasze bielanki oraz młodsi ministranci udadzą się na Zlot Służby Liturgicznej, który będzie miał miejsce na terenie naszego seminarium na Tarchominie. Wyjazd spod kościoła o godzinie 9.15.
  4. W związku z trwającym rokiem św. Józefa, w sobotę 25.09 zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Koszt pielgrzymki to 70 zł. (autokar i obiad). Zapisy w zakrystii.
  5. Dziękując  Bogu za dar beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Czackiej, w niedzielę 19 września po Mszy świętej o godzinie 12 zapraszamy do dolnego kościoła, na krótkie  przedstawienie zatytułowane „Kardynał Wyszyński – droga do świętości.”,  przygotowane przez bielanki i dzieci z koła misyjnego z naszej parafii.
  6. Dwóch małych chłopców z Ząbek, dwuletni Szymon i pięcioletni Julian chorują na ostrą białaczkę. Potrzebna jest dla nich krew. Można ją będzie oddać 19.09 od godziny 9.00 do 14.00, w Miejskim Centrum Sportu na ul. Słowackiego 21 w Ząbkach.
    Należy zaznaczyć, że jest ona dla Szymona Kozieła i Juliana Kurpiewskiego.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

  8. W minionym tygodniu odszedł do Pana z naszej wspólnoty parafialnej Bogusław Groszek.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.

Share on facebook
Share on twitter