OGŁOSZENIA PARAFIALNE
13 września 2020

Share on facebook
Share on twitter
Share on print

W poniedziałek 14.09 Święto Podwyższenia Krzyża Pańskiego. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.

Uroczystość I-ej komunii świętej będzie w niedzielę, 20.09 na mszy o godz. 12.00.

Prosimy, aby w tym dniu osoby uczestniczącej zazwyczaj w mszy św. o godz. 12.00, wzięły udział we mszy św. o innej godzinie. W kościele górny będą tylko dzieci, rodzice i najbliższa rodzina.

Uroczystość rocznicy I-ej komunii świętej będzie w niedzielę, 27.09 na mszy o godz. 10.30.

Spotkanie dla rodziców dzieci z rocznika 2011, które w tym roku będą przygotowywać się do I-ej komunii św., we wtorek 15.09 o godzinie 18.30.

Dzieci ze szkoły podstawowej zapraszamy do udziału w parafialnym konkursie plastycznym dotyczącym osoby Matki Bożej. Na rysunku należy przedstawić wybrane przez siebie objawienie Matki Bożej (Lourdes, Fatima, Gietrzwałd, La Salete, Kibeho czy inne) lub historię, zwycięstwo związaną z Matką Bożą i różańcem (np. Bitwa pod Lepanto, Cud nad Wisła, przekazanie różańca przez Matkę Boża św. Dominikowi czy inne)
Prace mogą być wykonane ołówkiem, węglem, kredkami, pastelami, farbami lub mieszając wyżej wymienione techniki.
Klasy 0 – 4 wykonują pracę w formacie A 4, klasy 5 – 8 w formacie A 3.
Prace podpisane na odwrocie (Imię, nazwisko, klasa) oddajemy do katechety do 15 października 2020.

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież̇ od 6 klasy szkoły podstawowej na spotkania oazy w piątek po Mszy świętej o 18.00.

Od niedzieli 27.09 będzie można zamawiać msze św. na rok 2021. Można również uzgadniać terminy ślubów na przyszły rok i lata następne.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana Kazimierz Dziuk.

 

 

 

Wielkie morze ludzi, miliardy żyjące na ziemi, są wydawane w ręce innych. Oni zrobią z nimi na co ich stać. Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich... Widzimy wtedy, jaka miłość z nas emanuje... Dla nas istotne jest to, co człowiek robi z człowiekiem.

Często wam o tym mówiłem. Jak wygnaliśmy cnoty, a na ich miejsce wpuściliśmy namiętności, tak teraz musimy się starać nie tylko wygnać namiętności, ale i wpuścić cnoty i przywrócić im ich właściwe miejsce. Bo cnoty z daru Bożego są nam przyrodzone. Bóg bowiem zasiał w człowieku cnoty już wtedy, gdy go stwarzał

Wielkie morze ludzi, miliardy żyjące na ziemi, są wydawane w ręce innych. Oni zrobią z nimi na co ich stać. Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich... Widzimy wtedy, jaka miłość z nas emanuje... Dla nas istotne jest to, co człowiek robi z człowiekiem.

Często wam o tym mówiłem. Jak wygnaliśmy cnoty, a na ich miejsce wpuściliśmy namiętności, tak teraz musimy się starać nie tylko wygnać namiętności, ale i wpuścić cnoty i przywrócić im ich właściwe miejsce. Bo cnoty z daru Bożego są nam przyrodzone. Bóg bowiem zasiał w człowieku cnoty już wtedy, gdy go stwarzał