13 września 2020

W poniedziałek 14.09 Święto Podwyższenia Krzyża Pańskiego. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.

Uroczystość I-ej komunii świętej będzie w niedzielę, 20.09 na mszy o godz. 12.00.

Prosimy, aby w tym dniu osoby uczestniczącej zazwyczaj w mszy św. o godz. 12.00, wzięły udział we mszy św. o innej godzinie. W kościele górny będą tylko dzieci, rodzice i najbliższa rodzina.

Uroczystość rocznicy I-ej komunii świętej będzie w niedzielę, 27.09 na mszy o godz. 10.30.

Spotkanie dla rodziców dzieci z rocznika 2011, które w tym roku będą przygotowywać się do I-ej komunii św., we wtorek 15.09 o godzinie 18.30.

Dzieci ze szkoły podstawowej zapraszamy do udziału w parafialnym konkursie plastycznym dotyczącym osoby Matki Bożej. Na rysunku należy przedstawić wybrane przez siebie objawienie Matki Bożej (Lourdes, Fatima, Gietrzwałd, La Salete, Kibeho czy inne) lub historię, zwycięstwo związaną z Matką Bożą i różańcem (np. Bitwa pod Lepanto, Cud nad Wisła, przekazanie różańca przez Matkę Boża św. Dominikowi czy inne)
Prace mogą być wykonane ołówkiem, węglem, kredkami, pastelami, farbami lub mieszając wyżej wymienione techniki.
Klasy 0 – 4 wykonują pracę w formacie A 4, klasy 5 – 8 w formacie A 3.
Prace podpisane na odwrocie (Imię, nazwisko, klasa) oddajemy do katechety do 15 października 2020.

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież̇ od 6 klasy szkoły podstawowej na spotkania oazy w piątek po Mszy świętej o 18.00.

Od niedzieli 27.09 będzie można zamawiać msze św. na rok 2021. Można również uzgadniać terminy ślubów na przyszły rok i lata następne.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana Kazimierz Dziuk.