OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA
17 września 2023

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
  1. Wczoraj na Zlocie Służby Liturgicznej wyróżniono najlepszych spośród bielanek oraz ministrantów. Z naszych bielanek wyróżnione zostały: Maria de Maere, Blanka Gregorczyk i Paulina Zalewska, a z ministrantów – Stanisław Kryński. Serdecznie gratulujemy!
  2. Spotkanie kandydatów kontynuujących przygotowanie do bierzmowania odbędzie się jutro o 19.00 w kościele.
  3. Spotkanie dla młodzieży chcącej rozpocząć przygotowanie do bierzmowania oraz dla ich rodziców odbędzie się w następny wtorek 26.09 o 19:00 w kościele. Przygotowanie mogą rozpocząć uczniowie 1 klasy szkoły średniej i starsi.
  4. Organizujemy zimowy wyjazd dla dzieci i młodzieży do Zakopanego w terminie 13-20 stycznia (1. tydzień ferii). Koszt wyjazdu to 1300 lub – dla chcących jeździć na nartach – 1700 zł. Spotkanie informacyjne za tydzień po Mszy o 10.30 w dolnym kościele.
  5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.

Share on facebook
Share on twitter