OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA
16 października 2022

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
 1. Nabożeństwa różańcowe odprawiane są codziennie o godz. 17.30.
 2. Zbiórka młodszych ministrantów i kandydatów odbędzie się we wtorek, 18 października o godz. 18:45.
 3. Od dzisiaj można zamawiać wypominki za zmarłych. Poza wypominkami rocznymi osoby, które zamierzają uczestniczyć we Mszy św. na cmentarzu 01.11 mogą również zamówić wypominki jednorazowe, które będą odczytane w czasie procesji na cmentarzu.
 4. W Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu będzie jedna wspólna Msza św. z par. M.B. Częstochowskiej o godz. 11.30, a po Mszy procesja
  i modlitwa za zmarłych.
 5. Na naszym cmentarzu w Zielonce zostaje wprowadzana segregacja odpadów. Bardzo prosimy, aby zwracać uwagę na tabliczki informacyjne i stosować się do nich.
 6. Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie “Z Maryją rozważam tajemnice różańcowe”. Wykonaj plakat przedstawiający jedną wybraną tajemnicę różańcową, dopisz cytat z Pisma Św. lub własne krótkie rozważania. Format A3, technika dowolna, podpisane prace składać należy do zakrystii do 30 października.
 7. W tym tygodniu wypadają liturgiczne wspomnienia: bł. Jerzego Popiełuszki (w środę) i św. Jana Pawła II (w sobotę). Ponieważ są to święci, których relikwie znajdują się w naszym kościele, dlatego w te dni po każdej Mszy będzie możliwość oddania im czci.
 8. Po Mszy św. zbiórka ofiar do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która udziela stypendiów naukowych dla dzieci i młodzieży.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.

Share on facebook
Share on twitter