OGŁOSZENIA PARAFIALNE
18 października 2020

Share on facebook
Share on twitter
Share on print

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele sprawowane są codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy do uczestnictwa we wspólnej modlitwie w kościele, a także do odmawiania ró-żańca w rodzinie. Od 13.10 do 21.10 różaniec będzie połączony z nowenną w intencji sę-dziów Trybunału Konstytucyjnego, którzy w dzień liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II, 22 października Trybunał Konstytucyjny zbadają niezgodność tzw. przesłanki eu-genicznej z Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej. W związku z tym wysłuchajmy listu na-szego biskupa ordynariusza.
2. Można już zamawiać wypominki za zmarłych.
3. W czwartek przypada wspomnienie św. Jana Pawła II.
4. W Uroczystość Wszystkich Świętych msza św. na cmentarzu będzie o o godz. 12.00 wspólnie z parafią M.B. Częstochowskiej. Po mszy św. procesja i modlitwa wypo-minkowa.
5. Spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania, którzy rozpoczęli przygo-towanie rok temu we wtorek 25.10 o godz. 19.00 w kościele, dla młodzieży z klasy I szkoły średniej, która chce rozpocząć przygotowanie o godz. 19.30.
6. Dziś po mszy św. przed kościołem są dzieci z koła misyjnego. Mają przygotowane prze siebie 100 gramowe woreczki ryżu. Dla wielu ludzi w krajach afrykańskich czy azjatyckich 100 g ryżu to jedyny posiłek w ciągu dnia. Ofiary za te woreczki przeznaczone będą na wsparcie dla Jeannette z Rwandy. Tą dziewczyną uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 opiekują się od 2009 roku. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń i parafialnej stronie in-ternetowej.
7. Na ścianie pomiędzy konfesjonałami wywieszone są prace konkursowe o Matce Bożej. Zachęcam do ich obejrzenia. Natomiast na stoliku z prasą są kartki do gło-sowania na najpiękniejszą szopkę. Zasada głosowania: jedna osoba, jeden głos.
8. Jeśli ktoś posiada sprawny rower, który już może nie jest mu potrzebny, zarówno dla osoby dorosłej jak i dla dziecka i mógłby go przekazać do Centrum leczenia Mucowiscido-zy w Dziekanowie Leśnym proszony jest albo o bezpośredni kontakt z s. Gabrielą, albo o pozostawienie swojego numeru telefonu.
9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
10. W minionym tygodniu odszedł do Pana z naszej wspólnoty parafialnej Adam Kamiński

Wielkie morze ludzi, miliardy żyjące na ziemi, są wydawane w ręce innych. Oni zrobią z nimi na co ich stać. Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich... Widzimy wtedy, jaka miłość z nas emanuje... Dla nas istotne jest to, co człowiek robi z człowiekiem.

Często wam o tym mówiłem. Jak wygnaliśmy cnoty, a na ich miejsce wpuściliśmy namiętności, tak teraz musimy się starać nie tylko wygnać namiętności, ale i wpuścić cnoty i przywrócić im ich właściwe miejsce. Bo cnoty z daru Bożego są nam przyrodzone. Bóg bowiem zasiał w człowieku cnoty już wtedy, gdy go stwarzał

Wielkie morze ludzi, miliardy żyjące na ziemi, są wydawane w ręce innych. Oni zrobią z nimi na co ich stać. Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich... Widzimy wtedy, jaka miłość z nas emanuje... Dla nas istotne jest to, co człowiek robi z człowiekiem.

Często wam o tym mówiłem. Jak wygnaliśmy cnoty, a na ich miejsce wpuściliśmy namiętności, tak teraz musimy się starać nie tylko wygnać namiętności, ale i wpuścić cnoty i przywrócić im ich właściwe miejsce. Bo cnoty z daru Bożego są nam przyrodzone. Bóg bowiem zasiał w człowieku cnoty już wtedy, gdy go stwarzał