OGŁOSZENIA PARAFIALNE
18 października 2020

Share on facebook
Share on twitter
Share on print

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele sprawowane są codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy do uczestnictwa we wspólnej modlitwie w kościele, a także do odmawiania ró-żańca w rodzinie. Od 13.10 do 21.10 różaniec będzie połączony z nowenną w intencji sę-dziów Trybunału Konstytucyjnego, którzy w dzień liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II, 22 października Trybunał Konstytucyjny zbadają niezgodność tzw. przesłanki eu-genicznej z Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej. W związku z tym wysłuchajmy listu na-szego biskupa ordynariusza.
2. Można już zamawiać wypominki za zmarłych.
3. W czwartek przypada wspomnienie św. Jana Pawła II.
4. W Uroczystość Wszystkich Świętych msza św. na cmentarzu będzie o o godz. 12.00 wspólnie z parafią M.B. Częstochowskiej. Po mszy św. procesja i modlitwa wypo-minkowa.
5. Spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania, którzy rozpoczęli przygo-towanie rok temu we wtorek 25.10 o godz. 19.00 w kościele, dla młodzieży z klasy I szkoły średniej, która chce rozpocząć przygotowanie o godz. 19.30.
6. Dziś po mszy św. przed kościołem są dzieci z koła misyjnego. Mają przygotowane prze siebie 100 gramowe woreczki ryżu. Dla wielu ludzi w krajach afrykańskich czy azjatyckich 100 g ryżu to jedyny posiłek w ciągu dnia. Ofiary za te woreczki przeznaczone będą na wsparcie dla Jeannette z Rwandy. Tą dziewczyną uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 opiekują się od 2009 roku. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń i parafialnej stronie in-ternetowej.
7. Na ścianie pomiędzy konfesjonałami wywieszone są prace konkursowe o Matce Bożej. Zachęcam do ich obejrzenia. Natomiast na stoliku z prasą są kartki do gło-sowania na najpiękniejszą szopkę. Zasada głosowania: jedna osoba, jeden głos.
8. Jeśli ktoś posiada sprawny rower, który już może nie jest mu potrzebny, zarówno dla osoby dorosłej jak i dla dziecka i mógłby go przekazać do Centrum leczenia Mucowiscido-zy w Dziekanowie Leśnym proszony jest albo o bezpośredni kontakt z s. Gabrielą, albo o pozostawienie swojego numeru telefonu.
9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
10. W minionym tygodniu odszedł do Pana z naszej wspólnoty parafialnej Adam Kamiński

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.