OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 19 września 2021

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
 1. Dziękując  Bogu za dar beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Czackiej, dzisiaj po Mszy świętej o godzinie 12 zapraszamy na krótkie  przedstawienie zatytułowane „Kardynał Wyszyński – droga do świętości.”,  przygotowane przez bielanki i dzieci z koła misyjnego z naszej parafii. Zostanie ono wystawione w górnym kościele.
 2. Konferencja dla rodziców, którzy planują chrzest dziecka w październiku oraz osób mających zostać rodzicami chrzestnymi, w piątek 24.09 o godzinie 19.00 w dolnym kościele.
 3. W najbliższą sobotę 25 września, grupa pielgrzymów z naszej parafii nawiedzi sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Wyjazd sprzed kościoła o 6.45. Planowany powrót ok. 20.00. Osoby, które zapisały się na wyjazd, zachęcamy do zapoznania się z praktyką pisania listów do św. Józefa.
 4. Spotkanie dla młodzieży już przygotowującej się do bierzmowania odbędzie się w poniedziałek 27.09 w kościele o godz. 18:45. O spotkaniu dla osób, które chciałyby rozpocząć przygotowanie, poinformujemy w najbliższym czasie.
 5. Na stoliku z prasą są dostępne bezpłatne broszury o zagrożeniach dla dziecka w sieci internetowej oraz jak rozmawiać z dzieckiem o sprawach intymnych. Zachęcamy szczególnie rodziców do zapoznania się z nimi.
 6. Dwóch małych chłopców z Ząbek, dwuletni Szymon i pięcioletni Julian chorują na ostrą białaczkę. Potrzebna jest dla nich krew. Można ją będzie oddać 19.09 od godziny 9.00 do 14.00, w Miejskim Centrum Sportu na ul. Słowackiego 21 w Ząbkach.
  Należy zaznaczyć, że jest ona dla Szymona Kozieła i Juliana Kurpiewskiego.
 7. W dniach od 23 do 26 września 2021 w Arkadach Kubickiego i w Ogrodach Zamku Królewskiego odbędą się XXVI Targów Wydawców Katolickich.

 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 9. Za tydzień po mszy św. zbiórka na pomoc dla uchodźców z Afganistanu

 10. W minionym tygodniu odeszła do Pana z naszej wspólnoty parafialnej Marianna Kowalczyk.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.