OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA
2 października 2022

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
 1. Dziękuję członkom Kół Różańcowych, Apostolatu Maryi i wspólnot neokatechumenalnych za pomoc w sprzątaniu kościoła.
 2. Spotkanie dla członków KŻR za dzieci odbędzie się dzisiaj po Mszy wieczornej.
 3. Nabożeństwa różańcowe odprawiane są codziennie o godz. 17.30.
 4. Spotkanie dla młodzieży chcącej rozpocząć przygotowanie do bierzmowania oraz dla ich rodziców odbędzie się w poniedziałek 03 października o godz. 18:45 w kościele. Przygotowanie mogą rozpocząć uczniowie 1 klasy szkoły średniej i starsi.
 5. Zbiórka WSZYSTKICH lektorów, ministrantów i kandydatów odbędzie się we wtorek 4 października o godz. 18:45.
 6. Kancelaria parafialna będzie nieczynna w najbliższy czwartek 6 października.
 7. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I-ej komunii św. we wtorek 11 października o godzinie 19.00 w kościele.
 8. W tym tygodniu przypada:
 • Pierwszy wtorek miesiąca. O 17.30 różaniec, a o 18.00 Msza w int. wszystkich polecanych w wypominkach.
 • pierwszy czwartek miesiąca. Msze o godz. 7.00, 15.00 i 18.00. Adoracja Najśw. Sakramentu po Mszy o 15.00 do Mszy wieczornej. Msza w int. powołań kapłańskich i zakonnych z naszej parafii o godz. 18.00.
 • pierwszy piątek miesiąca. Msze o godz. 7.00, 17.00 (dla dzieci przygotowujących się do rocznicy I-ej komunii. św.) i 18.00. Spowiedź rano podczas Mszy i po południu od godz. 16.30. Wizyta u chorych od godz. 09.00. Po Mszy wieczornej wystawienie i adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 21.00.
 1. Kurs przedmałżeński rozpocznie się w niedzielę 09 października o godz. 19.00 w dolnym kościele.
 2. Od niedzieli 09 października będzie można zamawiać intencje na pierwsze cztery miesiące roku 2023. Na kolejne miesiące książka intencji będzie dostępna od stycznia 2023. W styczniu na maj, w lutym na czerwiec itd.
 3. W przyszłą niedzielę po Mszy zbiórka ofiar do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która udziela stypendiów naukowych dla dzieci i młodzieży.
 4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 5. Prośba z parafii MB Częstochowskiej: Na cmentarzu w Zielonce wprowadzamy stopniowo segregację odpadów. Bardzo prosimy, aby zwracać uwagę na tabliczki informacyjne i stosować się do nich. Potrzebna jest pomoc mężczyzn w porządkowaniu odpadów na cmentarzu. Można zapisywać się w zakrystii.
 6. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej Józef Piórkowski i Józef Karczewski.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.

Share on facebook
Share on twitter