OGŁOSZENIA PARAFIALNE
4 października 2020

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
  • Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele sprawowane są codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy do uczestnictwa we wspólnej modlitwie w kościele, a także do odmawiania różańca w rodzinie.
  • Dzieci ze szkoły podstawowej zapraszamy do udziału w parafialnym konkursie plastycznym dotyczącym osoby Matki Bożej. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
  • Można już zamawiać msze św. na rok 2021. Można również uzgadniać terminy ślubów na przyszły rok i lata następne. Wypominki będzie można zamawiać od niedzieli 11.10.
  • Kurs przedmałżeński rozpocznie się w niedzielę 11.10 o godz. 19.00 w dolnym kościele. Kolejny kurs przewidywany jest na wiosnę.
  • Za tydzień po mszy św. zbiórka ofiar do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która udziela stypendiów naukowych dla dzieci i młodzieży.
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Są również książki ks. Prof. W. Chrostowskiego o uczynkach miłosiernych i katechezy do księgi Apokalipsy.

Wielkie morze ludzi, miliardy żyjące na ziemi, są wydawane w ręce innych. Oni zrobią z nimi na co ich stać. Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich... Widzimy wtedy, jaka miłość z nas emanuje... Dla nas istotne jest to, co człowiek robi z człowiekiem.

Często wam o tym mówiłem. Jak wygnaliśmy cnoty, a na ich miejsce wpuściliśmy namiętności, tak teraz musimy się starać nie tylko wygnać namiętności, ale i wpuścić cnoty i przywrócić im ich właściwe miejsce. Bo cnoty z daru Bożego są nam przyrodzone. Bóg bowiem zasiał w człowieku cnoty już wtedy, gdy go stwarzał

Wielkie morze ludzi, miliardy żyjące na ziemi, są wydawane w ręce innych. Oni zrobią z nimi na co ich stać. Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich... Widzimy wtedy, jaka miłość z nas emanuje... Dla nas istotne jest to, co człowiek robi z człowiekiem.

Często wam o tym mówiłem. Jak wygnaliśmy cnoty, a na ich miejsce wpuściliśmy namiętności, tak teraz musimy się starać nie tylko wygnać namiętności, ale i wpuścić cnoty i przywrócić im ich właściwe miejsce. Bo cnoty z daru Bożego są nam przyrodzone. Bóg bowiem zasiał w człowieku cnoty już wtedy, gdy go stwarzał