OGŁOSZENIA PARAFIALNE
11 października 2020

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
  1. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele sprawowane są codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy do uczestnictwa we wspólnej modlitwie w kościele, a także do odmawiania różańca w rodzinie. Od 13.10 do 21.10 różaniec będzie połączony z nowenną w intencji sędziów Trybunału Konstytucyjnego, którzy w dzień liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II, 22 października Trybunał Konstytucyjny zbadają niezgodność tzw. przesłanki eugenicznej z Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej. W związku z tym wysłuchajmy listu naszego biskupa ordynariusza.
  2. Zbiórka dla ministrantów i lektorów we wtorek o godz. 19.00 w górnym kościele. Zapraszamy również wszystkich chłopców, którzy chcą zacząć posługę przy ołtarzu.
  3. Dzieci ze szkoły podstawowej zapraszamy do udziału w parafialnym konkursie plastycznym dotyczącym osoby Matki Bożej. Szczegóły na tablicy ogłoszeń. Prace należy oddawać do 15.10.
  4. Można już zamawiać msze św. na rok 2021. Można również uzgadniać terminy ślubów na przyszły rok i lata następne. Od dziś można też zamawiać wypominki za zmarłych.
  5. Dziś po mszy św. zbiórka ofiar do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która udziela stypendiów naukowych dla dzieci i młodzieży.
  6. Ofiary składane za tydzień na tacę przeznaczone są na misje
  7. Również za tydzień dzieci z koła misyjnego będą miały przygotowane 100 gramowe woreczki ryżu. Dla wielu ludzi w krajach afrykańskich czy azjatyckich 100 g ryżu to jedyny posiłek w ciągu dnia. Ofiary za te woreczki przeznaczone będą na wsparcie dla Jeannette z Rwandy. Tą dziewczyną uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3  opiekują się  od 2009 roku. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń i parafialnej stronie internetowej.
  8. W Uroczystość Wszystkich Świętych msza św. na cmentarzu będzie o o godz. 12.00 wspólnie z parafią M.B. Częstochowskiej. Po mszy św. procesja i modlitwa wypominkowa.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Są również książki ks. Prof. W. Chrostowskiego o uczynkach miłosiernych i katechezy do księgi Apokalipsy.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.