OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
9 października 2022

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
 1. Nabożeństwa różańcowe odprawiane są codziennie o godz. 17.30.
 2. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I-ej komunii św. we wtorek 11 października o godzinie 19.00 w kościele.
 3. Dzisiaj rozpoczyna się kurs przedmałżeński. Pierwsze spotkanie o godz. 19.00 w dolnym kościele. Kolejny kurs przewidywany jest na wiosnę.
 4. Od dzisiaj można zamawiać intencje na pierwsze cztery miesiące roku 2023. Na kolejne miesiące książka intencji będzie dostępna od stycznia 2023. W styczniu na maj, w lutym na czerwiec itd.
 5. Wczoraj biskup Jacek Grzybowski promował nowych lektorów, w tym 5 naszych parafian: Kacpra i Filipa Gerejów, Mateusza Kowalczuka oraz Szymona i Dawida Zalewskich. Gratulujemy i życzymy owocnej posługi!
 6. W przyszłą niedzielę po Mszy zbiórka ofiar do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która udziela stypendiów naukowych dla dzieci i młodzieży.
 7. Od przyszłej niedzieli 16.10 będzie można zamawiać wypominki za zmarłych. Poza wypominkami rocznymi osoby, które zamierzają uczestniczyć w mszy św. na cmentarzu 01.11 mogą również zamówić wypominki jednorazowe, które będą odczytane w czasie procesji na cmentarzu.
  W Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu będzie jedna wspólna msza św. z par. M.B. Częstochowskiej o godz. 11.30, a po mszy procesja i modlitwa za zmarłych.
 8. Na naszym cmentarzu w Zielonce zostaje wprowadzana segregacja odpadów. Bardzo prosimy, aby zwracać uwagę na tabliczki informacyjne i stosować się do nich.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.

Share on facebook
Share on twitter