OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXX NIEDZIELA ZWYKŁA
23 października 2022

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
 1. Nabożeństwa różańcowe odprawiane są codziennie o godz. 17.30.
 2. Zbiórka starszych ministrantów i lektorów odbędzie się we wtorek 25 października o godz. 18:45.
 3. Konferencja dla rodziców, którzy planują chrzest dziecka w listopadzie oraz osób mających zostać rodzicami chrzestnymi, w piątek 28.10 o godzinie 19.00
  w dolnym kościele.
 4. Można już zamawiać wypominki za zmarłych. Poza wypominkami rocznymi osoby, które zamierzają uczestniczyć we Mszy św. na cmentarzu 01.11 mogą również zamówić wypominki jednorazowe, które będą odczytane w czasie procesji na cmentarzu.
  W Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu będzie jedna wspólna Msza z par. M.B. Częstochowskiej o godz. 11.30, a po Mszy procesja i modlitwa za zmarłych.
 5. Na naszym cmentarzu w Zielonce zostaje wprowadzana segregacja odpadów. Bardzo prosimy, aby zwracać uwagę na tabliczki informacyjne i stosować się
  do nich.
 6. Dzieci zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie “Z Maryją rozważam tajemnice różańcowe”. Wykonaj plakat przedstawiający jedną wybraną tajemnicę różańcową, dopisz cytat z Pisma Św. lub własne krótkie rozważania. Format A3, technika dowolna, podpisane prace składać należy do zakrystii do przyszłej niedzieli.
 7. We wtorek 01.11 w Uroczystość Wszystkich Świętych, Msze św. w kościele o godz. 7.00, 9.00, 10.00 i 18.00 oraz o 11.30 na cmentarzu, a po niej procesja i modlitwa za zmarłych.
 8. W środę 02.11 Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Procesja i modlitwa za zmarłych polecanych w wypominkach o godz. 17.00.
 9. W niedzielę 06.11 na Mszy św. o godz. 12.00 będzie miał miejsce obrzęd przyjęcia do Apostolatu Margaretka. Apostolat ten to ruch osób modlących się za kapłanów, który powstał w Kanadzie w 1981 roku. Jest to grupa modlitewna siedmiu osób, z których każda modli się w jednym dniu tygodnia za wybranego księdza.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.

Share on facebook
Share on twitter