OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXX NIEDZIELA ZWYKŁA 24 października 2021

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
 1. Spotkanie dla starszej grupy kandydatów do bierzmowania odbędzie się w poniedziałek 25.10 o 18:45 w dolnym kościele.
 2. Konferencja dla rodziców, którzy planują chrzest dziecka w listopadzie oraz osób mających zostać rodzicami chrzestnymi, w piątek 29.10 o godzinie 19.00 w dolnym kościele.
 3. W niedzielę 31.10 na Mszy św. o godz. 12.00 zostanie uroczyście odsłonięty i poświęcony obraz św. Michała Archanioła, który został ufundowany przez naszą parafiankę.
 4. Można już zamawiać wypominki za zmarłych.

Poza wypominkami rocznymi, osoby, które zamierzają uczestniczyć w Mszy św.
na cmentarzu 01.11, mogą również zamówić wypominki jednorazowe, które będą
odczytane w czasie procesji na cmentarzu.

Do końca tego roku modlitwa wypominkowa będzie tak jak dotychczas – przed Mszą św. o godz. 9.00 i 10.30. Od nowego roku za zmarłych polecanych w wypominkach będziemy modlić się w cyklu dwutygodniowym w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 9.00, a w każdy pierwszy wtorek miesiąca będzie odprawiana Msza św. wypominkowa. Przed Mszą modlitwa za zmarłych z wyczytywaniem wszystkich polecanych w wypominkach.

 1. W poniedziałek  01.11 w Uroczystość Wszystkich Świętych, Msze św. w kościele o godz. 7.00, 9.00, 10.00 i  18.00 oraz o 11.30 na cmentarzu, po niej procesja i modlitwa
  za zmarłych.
 2. We wtorek 02.11 Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Procesja i modlitwa za zmarłych polecanych w wypominkach o godz. 17.00.
 3. Od 5 do 12 lutego (ferie zimowe) organizujemy zimowisko w Krościenku nad Dunajcem dla bielanek, ministrantów i dzieci z koła misyjnego. Koszt wyjazdu to 1100 zł (możliwe dofinansowanie). Szczegóły i zapisy u ks. Mateusza. Osoby już zapisane prosimy
  o wpłacenie zaliczki w wysokości 300 zł do 14 listopada.
 4. Zapraszamy na katechezy dla dorosłych i młodzieży. W tym tygodniu katechezy  będą głoszone w poniedziałek i ŚRODĘ o godz. 20.00 w kościele.

Kółka Różańcowe i Apostolat Maryi proszę o modlitewne wsparcie tych katechez.

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.