OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA 31 października 2021

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
 1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00 zostanie uroczyście odsłonięty i poświęcony obraz św. Michała Archanioła.
 2. Można już zamawiać wypominki za zmarłych.

Poza wypominkami rocznymi, osoby, które zamierzają uczestniczyć w Mszy św.
na cmentarzu 01.11, mogą również zamówić wypominki jednorazowe, które będą
odczytane w czasie procesji na cmentarzu.

 1. W poniedziałek  01.11 w Uroczystość Wszystkich Świętych, Msze św. w kościele o godz. 7.00, 9.00, 10.00 i  18.00 oraz o 11.30 na cmentarzu, po niej procesja i modlitwa
  za zmarłych.
 2. We wtorek 02.11 Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Procesja i modlitwa za zmarłych polecanych w wypominkach o godz. 17.00.
 3. W dniach od 1 do 8 listopada można dostąpić odpustu zupełnego dla zmarłych za nawiedzenie cmentarza grzebalnego, zmówienie choćby myślnej modlitwy w intencji zmarłych, po przystąpieniu do spowiedzi sakramentalnej, przyjęciu Komunii św. i modlitwie w intencji ogłoszonej przez papieża.
 4. W tym tygodniu kancelaria we wtorek i czwartek będzie czynna od 8.00 do 9.00
 5. W tym tygodniu przypada:
 • pierwszy czwartek miesiąca. Msze św. o godz. 7.00, 15.00 i 18.00. Adoracja Najśw. Sakramentu po mszy św. o 15.00 do mszy św. wieczornej. Msza św. w int. powołań kapłańskich i zakonnych z naszej parafii o godz. 15.00.
 • pierwszy piątek miesiąca. Msze św. o godz. 7.00, 17.00  i 18.00 (dla dzieci przygotowujących się do rocznicy I-ej komunii. św.). Spowiedź rano podczas mszy św. i po południu od godz. 16.30. Wizyta u chorych od godz. 09.00.

Po mszy św. wieczornej wystawienie i adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 21.00.

 • pierwsza sobota miesiąca. Msza św. w int. wynagradzającej Sercu Maryi za grzechy nasze i całego świata o godz. 7.00. Po mszy św. różaniec.
 • Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Msza św. w intencji KŻR modlącego się za dzieci o godz. 18.00.
 1. Spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się  do I-ej komunii św. w sobotę 06.11 o godzinie 09.00 w kościele.
 2. Od 5 do 12 lutego (ferie zimowe) organizujemy zimowisko w Krościenku nad Dunajcem dla bielanek, ministrantów i dzieci z koła misyjnego. Koszt wyjazdu to 1100 zł (możliwe dofinansowanie). Szczegóły i zapisy u ks. Mateusza. Osoby już zapisane prosimy
  o wpłacenie zaliczki w wysokości 300 zł do 14 listopada.
 3. – Spotkanie dla młodszej grupy kandydatów do bierzmowania odbędzie się w przyszłą niedzielę 7 listopada o 19:00 w kościele.
 4. Zapraszamy na katechezy dla dorosłych i młodzieży. W tym tygodniu katechezy  będą głoszone we WTOREK i CZWARTEK o godz. 20.00 w kościele.

Kółka Różańcowe i Apostolat Maryi proszę o modlitewne wsparcie tych katechez.

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.