OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA
UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA
20 listopada 2022

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
 1. Spotkanie dla młodszej grupy kandydatów do bierzmowania odbędzie się dzisiaj po Mszy wieczornej w kościele.
 2. Zbiórka młodszych ministrantów i kandydatów odbędzie się we wtorek 22 listopada o godz. 18:45.
 3. Konferencja dla rodziców, którzy planują chrzest dziecka w grudniu oraz styczniu kolejnego roku, a także dla osób mających zostać rodzicami chrzestnymi, w piątek 25.11 o godzinie 19.00 w dolnym kościele.
 4. Zbliża się Adwent. Tradycyjnie po roratach będzie przygotowywane śniadanie dla dzieci. Spotkanie dla rodziców, dziadków i babć, którzy chcą pomóc w ich przygotowywaniu, w dzisiaj po mszy św. o godz. 10.30. Szczególnie zachęcam rodziców I-o komunijnych.
 5. Dzisiaj w niedzielę na mszy św. o godz. 10.30 kandydaci otrzymają promocję na ministrantów.
 6. 27 listopada po Mszach Św. o 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00 bielanki, ministranci i koło misyjne zaprasza na kiermasz adwentowo – świąteczny, w sprzedaży wieńce adwentowe, figurki Dzieciątka Jezus, kartki i ozdoby świąteczne. Dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na dofinansowanie zimowego obozu dla dzieci.
 7. Spotkanie dla starszej grupy kandydatów do bierzmowania odbędzie się w przyszłą niedzielę 27 listopada o 19:00 w dolnym kościele.
 8. Organizujemy zimowy wyjazd dla dzieci i młodzieży do Zakopanego w terminie 11-18 lutego (I tydzień ferii). Koszt wyjazdu to 1250 lub – dla chcących jeździć na nartach – 1450 zł (nie licząc dofinansowania). Zapisy w zakrystii. Przy zapisach prosimy o wpłatę zaliczki w wysokości 200 zł.
 9. Pan organista przebywa w szpitalu. Polecam go waszej modlitwie. Opłatki będą roznoszone po powrocie pana organisty ze szpitala.
 10. W stan małżeński mają zamiar wstąpić następujące osoby:
  Wojciech Pietrzak, kawaler z par. tut. i Paulina Kępińska, panna z parafii św. Ojca Pio w Warszawie.
  Pamiętajmy w modlitwie o tych narzeczonych. Kto wiedziałby o przeszkodach, proszony jest o zgłoszenie tego w kancelarii parafialnej.
 11. W związku atakami na Jana Pawła II, że nie reagował na przestępstwa pedofilii, Rada Stała KEP wydała komunikat. Z jego treścią można zapoznać się na naszej internetowej stronie parafialnej.
 12. Wizytę duszpasterską rozpoczniemy w pierwszym tygodniu Adwentu według następującego porządku:
  Poniedziałek 28.11 – Okrzei
  Wtorek 29.11 – Buczka i Czwartaków
  Środę 30.11 – Focha i Małcużyńskiego
  Czwartek 01.12 – Brzozowa i Jesionowa
  Sobota 03.12 Legionów
  Wizytę rozpoczynamy o 16.30 a w soboty o 9.00. Na wizytę prosimy przygotować: Pismo Święte, krzyż, płonące świece, wodę święconą oraz zeszyty z katechezy dzieci i młodzieży.
  W czasie wizyty duszpasterskiej w środy kancelaria parafialna będzie nieczynna, a w soboty będzie czynna od 16.30 do 17.30.
 13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 14. W minionym tygodniu odeszła do Pana z naszej wspólnoty parafialnej Irena Czerederecka.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.

Share on facebook
Share on twitter