OGŁOSZENIA PARAFIALNE
ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 23 maja 2021

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
  1. Dzisiaj kończy się okres komunii wielkanocnej.
  2. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msze święte o godz. 7.00 i 18.00.
  3. Konferencja dla rodziców, którzy planują chrzest dziecka w czerwcu oraz osób mających zostać rodzicami chrzestnymi, w piątek 28.06 o godzinie 19.00 w dolnym kościele.
  4. W czwartek 03.06 przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W tym roku procesja Bożego Ciała przejdzie ulicami: Paderewskiego, Armii Krajowej, Waryńskiego, 11 –go Listopada i ponownie Paderewskiego do kościoła. Prosimy mieszkańców tych ulic o włączenie się w przygotowanie ołtarzy. Ołtarz przy kościele przygotowują wspólnoty neokatechumenalne.

Prosimy o zachowanie dystansu 1,5 m, który jest określony w przepisach państwowych.

  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  2. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej: Radosław Walter i Dorota Kurek. Polećmy ich wspólnie Bożemu Miłosierdziu.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.