OGŁOSZENIA PARAFIALNE
ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO
28 maja 2023

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
 1. W środę ostatnie nabożeństwo majowe. Od czwartku rozpoczynają się nabożeństwa czerwcowe. Od poniedziałku do soboty nabożeństwa odprawiane są po mszy św. wieczornej około 18.30, a w niedziele i uroczystości o godz. 17.30.
 2. W poniedziałek przypada święto NMP Matki Kościoła. Msze święte o godz. 7.00 i 18.00.
 3. Zbiórka ministrantów i kandydatów ze szkoły podstawowej odbędzie się we wtorek o 19.00 w salce pod plebanią.
 4. W środę przypada święto Nawiedzenia NMP. Msze święte o godz. 7.00 i 18.00.
 5. W tym tygodniu przypada:
 • pierwszy czwartek miesiąca – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msze św. o godz. 7.00, 15.00 i 18.00. Adoracja Najśw. Sakramentu po mszy św. o 15.00 do mszy św. wieczornej
 • pierwszy piątek miesiąca. Msze św. o godz. 7.00, 17.00 i 18.00. Spowiedź rano podczas mszy św. i po południu od godz. 16.30. Wizyta u chorych od godz. 09.00.

Po mszy św. wieczornej wystawienie i adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 21.00.

 • pierwsza sobota miesiąca. Msza św. w int. wynagradzającej Sercu Maryi za grzechy nasze i całego świata o godz. 7.00. Po mszy św. różaniec.
 • Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Msza św. w intencji KŻR modlących się za dzieci o godz. 18.00.
 1. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy okres komunii wielkanocnej. W przyszłą niedzielę NIE BĘDZIE spotkania dla członków KŻR za dzieci.
 2. Spotkanie kandydatów do bierzmowania odbędzie się w przyszły poniedziałek 5 czerwca o 19.00 w kościele.
 3. W czwartek 08.06 przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 10.00 z procesją i 18.00. W tym roku procesja Bożego Ciała przejdzie ulicami: Paderewskiego, Brzozową, Legionów, Armii Krajowej i ponownie Paderewskiego do kościoła. Prosimy mieszkańców tych ulic o włączenie się w przygotowanie ołtarzy. Pierwszy ołtarz przygotowują KŻR i Apostolat Maryjny, drugi Apostolat Margaretka, trzeci Kościół Domowy i Oaza, czwarty wspólnoty neokatechumenalne.
 4. Jeśli ktoś ma ususzone kwiaty na procesję Bożego Ciała, proszę o przyniesienie ich do kościoła.
 5. Od pierwszego czerwca można będzie zamawiać intencje na październik.
 6. Za tydzień zbiórka ofiar do puszek na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
 7. W stan małżeński mają zamiar wstąpić następujące osoby:
 • Michał Utkowski, kawaler z par. św. Jana Chrzciciela w Kaszowie, i Magdalena Sochaj, panna z par. tut.
  Pamiętajmy w modlitwie o tych narzeczonych. Kto wiedziałby o przeszkodach, proszony jest o zgłoszenie tego w kancelarii parafialnej.
 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Oprócz tygodników: Idziemy, Gość Niedzielny, Niedziela dostępne są także: kwartalnik Niedzieli oraz  broszura ks. Wachowiaka Gdy Ktoś Bliski Odchodzi Od Kościoła.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.

Share on facebook
Share on twitter