OGŁOSZENIA PARAFIALNE
ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO
5 czerwca 2022

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
 1. Dzisiaj kończy się okres komunii wielkanocnej.
 2. Nabożeństwa czerwcowe odprawiane są w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 17.30.
 3. Dzisiaj po Mszy wieczornej spotkanie dla członków KŻR za dzieci.
 4. Spotkanie dla osób, które zapisały się na pielgrzymkę do Gietrzwałdu, Stoczka Klasztornego i Świętej Lipki odbędzie się dzisiaj po Mszy o godz. 9:00 w dolnym kościele. Wyjazd w piątek 10 czerwca o godz. 16:30 spod kościoła.
 5. W najbliższy wtorek modlitwa wypominkowa o godz. 17.30, a o godz. 18.00 Msza św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach.
 6. Zbiórka młodszych ministrantów i kandydatów odbędzie się we wtorek 7 czerwca o godz. 18:45.
 7. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msze święte o godz. 7.00 i 18.00.
 8. W czwartek 16.06 przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W tym roku procesja Bożego Ciała przejdzie ulicami: Paderewskiego, Bankową, Wilsona, Armii Krajowej i ponownie Paderewskiego do kościoła. Prosimy mieszkańców tych ulic o włączenie się w przygotowanie ołtarzy.
 9. W stan małżeński mają zamiar wstąpić następujące osoby:
  Cezary Michalak, kawaler z par. MB Częstochowskiej w Zielonce i Kamila Kulas, panna z par. tut.
  Pamiętajmy w modlitwie o tych narzeczonych. Kto wiedziałby o przeszkodach, proszony jest o zgłoszenie tego w kancelarii parafialnej
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 11. Po mszy św. zbiórka ofiar do puszek na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
 12. Na stoliku przy środkowym konfesjonale jest wyłożona lista poparcia dla społecznego projektu ustawy Stop Aborcji. Zachęcamy do podpisania i poparcia tego projektu.
 13. W minionym tygodniu odeszła do Pana z naszej wspólnoty parafialnej Jadwiga Lubowicka.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.