Procesja Bożego Ciała

Share on facebook
Share on twitter
Share on print

Rejony i ulice, którymi księża przejdą z Najświętszym Sakramentem w Uroczystość Bożego Ciała.

I ksiądz

Paderewskiego, Brzozowa, Wojska Polskiego, Tenisowa, Jarzębinowa, Malinowa, Poziomkowa, Olimpijska, Wojska Polskiego w kierunku Wyszyńskiego

II ksiądz

Osiedle na Wyszyńskiego 7 początek od głównej bramy, między blokami 21 i 18, między garażami a blokiem 17 do skrzyżowania przy blokach 2, 13 i 15, obok bloku 2 do skrzyżowania za blokiem 2 i w lewo do skrzyżowania bl.3 i 8, w prawo wzdłuż bloku 8 i na skrzyżowaniu w lewo do bloków 7, 5, 4 i bramą do Wojska Polskiego, Wyszyńskiego między blokami Kolejowymi, Paderewskiego, Focha, Legionów, Okrzei, Paderewskiego, 11 Listopada, Legionów, Brzozowa do kościoła

III ksiądz

Z kościoła Armii Krajowej, Legionów, Brzozy Brzeziny, Waryńskiego, Bankowa, Wilsona, Kresowa, Wojska Polskiego, Bankowa, Wrzosowa, Brzozy Brzeziny, Wojska Polskiego, Armii Krajowej do kościoła

Wielkie morze ludzi, miliardy żyjące na ziemi, są wydawane w ręce innych. Oni zrobią z nimi na co ich stać. Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich... Widzimy wtedy, jaka miłość z nas emanuje... Dla nas istotne jest to, co człowiek robi z człowiekiem.

Często wam o tym mówiłem. Jak wygnaliśmy cnoty, a na ich miejsce wpuściliśmy namiętności, tak teraz musimy się starać nie tylko wygnać namiętności, ale i wpuścić cnoty i przywrócić im ich właściwe miejsce. Bo cnoty z daru Bożego są nam przyrodzone. Bóg bowiem zasiał w człowieku cnoty już wtedy, gdy go stwarzał

Wielkie morze ludzi, miliardy żyjące na ziemi, są wydawane w ręce innych. Oni zrobią z nimi na co ich stać. Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich... Widzimy wtedy, jaka miłość z nas emanuje... Dla nas istotne jest to, co człowiek robi z człowiekiem.

Często wam o tym mówiłem. Jak wygnaliśmy cnoty, a na ich miejsce wpuściliśmy namiętności, tak teraz musimy się starać nie tylko wygnać namiętności, ale i wpuścić cnoty i przywrócić im ich właściwe miejsce. Bo cnoty z daru Bożego są nam przyrodzone. Bóg bowiem zasiał w człowieku cnoty już wtedy, gdy go stwarzał