Program
pielgrzymki autokarowej
do Włoch

Share on facebook
Share on twitter
Share on print

WŁOCHY – SZLAKIEM SANKTUARIÓW (9 dni, autokar)  03 – 11.08.2023

1 dzień: ZIELONKA – TARVISIO/UDINE

Zbiórka uczestników w Zielonce k. Warszawy o godz. 04.00. Wyjazd o godz. 04.15. Przejazd przez Polskę, Czechy, Austrię. Nocleg w okolicach Tarvisio/Udine.

2 dzień: TARVISIO/UDINE – WENECJA – RIMINI

Śniadanie. Wyjazd do Wenecji: Plac i Bazylika św. Marka, Most Rialto, wyspy: Murano, Burano. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicach Rimini. Kolacja. Nocleg.

3 dzień: ASYŻ

Śniadanie. Przejazd do Asyża: Bazylika św. Franciszka, kościół św. Klary, dom św. Franciszka, S. Maria degli Angeli, świątynia Minerwy. W godzinach wieczornych przyjazd na kolację i nocleg w okolicach Rzymu.

4 dzień: WATYKAN – RZYM

Śniadanie. Przejazd do Watykanu – nawiedzenie relikwii św. Jana Pawła II i zwiedzanie Bazyliki św. Piotra. Bazyliki Większe, Święte Schody. Powrót do hotelu. Kolacja. Nocleg.

5 dzień: WATYKAN – RZYM

Śniadanie. Zwiedzanie katakumb św. Kaliksta. Kościół Quo Vadis. Zwiedzanie Rzymu barokowego – place i fontanny, Panteon. Powrót do hotelu. Kolacja. Nocleg.

6 dzień: NEAPOL

Śniadanie. Wyjazd do Neapolu – nawiedzenie kościoła, gdzie spoczywa sługa boży ks. Dolindo. Przejazd do sanktuarium MB Pompejańskiej. Nocleg w San Giovanni Rotondo.

7 dzień: SAN GIOVANNI ROTONDO – LANCIANO – MANOPPELLO

Po śniadaniu zwiedzanie i czas wolny na prywatną modlitwę w San Giovanni Rotondo – miejscu związanym z O. Pio. Przejazd do Lanciano, gdzie w XIII wieku miał miejsce cud eucharystyczny. Przejazd do Manoppello, gdzie znajduje się “chusta św. Weroniki”, na której według legendy odcisnęło się Oblicze Jezusa złożonego w grobie. Nocleg z kolacją w okolicach Pescary.

8 dzień: LORETO – PADWA

Śniadanie. Przejazd do Loreto, gdzie zwiedzimy Sanktuarium Matki Bożej. Zwiedzanie Padwy – Bazylika św. Antoniego. Kolacja i nocleg w okolicach Padwy/Wenecji.

9 dzień: WENECJA – ZIELONKA

Śniadanie. Wyjazd w kierunku Polski. Przyjazd do Polski w godzinach późno wieczornych.

 

PROGRAM RAMOWY. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE.

Po Rzymie grupa porusza się komunikacją miejską.

 

Cena: 3950PLN/os. (przy grupie min. 42os.)

 

Cena zawiera: przejazd autokarem; 8 noclegów w hotelach 3* (pokoje 2,3 osobowe); 8 śniadań kontynentalnych i 7 obiadokolacji trzydaniowych; opiekę pilota; ubezpieczenie NNW, KL i chorób przewlekłych; składkę do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego (10PLN/os.); składkę do Turystycznego Funduszu Pomocowego (10PLN/os.); podatek Vat.

 

Cena nie zawiera: biletów wstępu, komunikacji miejskiej, przewodników miejscowych, opłat klimatycznych i innych opłat związanych z realizacją programu tj. 130 EUR/os. (płatne na miejscu); napojów do obiadokolacji; dodatkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji (2,7% lub 4,05% ceny) lub kosztów rezygnacji i wcześniejszego powrotu do RP (4,3% lub 6,45%); wydatków osobistych; dopłaty do pokoju jednoosobowego (1100PLN); wydatków osobistych.

 

Uwaga!  Prosimy mieć na uwadze, że warunki wjazdowe (m.in. obostrzenia z tytułu Covid-19) mogą ulegać zmianie. W przypadku konieczności wykonania testu/testów – jego/ich koszt i wykonanie leżą po stronie uczestnika. Zmiana warunków wjazdowych nie stanowi podstawy do rezygnacji z wyjazdu.

 

Franciszkańskie Biuro Turystyczno – Pielgrzymkowe

00-225 Warszawa, ul. Zakroczymska 1

tel. +48 (22) 635 97 75, fax +48 (22) 635 04 91

e-mail: biuro@patrontravel.pl , www.patrontravel.pl

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.