Topografia parafii

Parafia Św. Jerzego w Zielonce należy do diecezji Warszawsko-Praskiej i podlega pod dekanat parafii M.B. Częstochowskiej w Zielonce.

Obejmuje obszar tzw. Zielonki Bankowej, osiedla wojskowego i tzw. “bloków kolejowych” przy ul. Wyszyńskiego oraz osiedle Wituś.

W skład parafii wchodzi 38 ulic:

1 – 11 Listopada, 1 Maja
A – Akacjowa, Armii Krajowej, Armii Ludowej
B – Bankowa, Brzozowa, Brzozy Brzeziny, Buczka, Budnicza
C – Czwartaków
F – Focha
J – Jagodowa, Jarzębinowa, (Jedenastego Listopada), Jesionowa
K – Kasztanowa, Klonowa, Kresowa
L – Leszczynowa, Leśna
M – Malinowa, Małcużyńskiego, Maratończyków
O – Olimpijska, Okrzei
P – Paderewskiego, (Pierwszego Maja), Pastuszków, Piłkarska, Poziomkowa