NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 12 czerwca 2022

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
  1. Nabożeństwa czerwcowe odprawiane są w dni powszednie po mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 17.30. W uroczystość Bożego Ciała nabożeństwo będzie w trakcie procesji.
  2. W czwartek 03.06 przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 10.00 z procesją i 18.00. W tym roku procesja Bożego Ciała przejdzie ulicami: Paderewskiego, Bankową, Wilsona, Armii Krajowej i ponownie Paderewskiego do kościoła. Prosimy mieszkańców tych ulic o włączenie się w przygotowanie ołtarzy. Pierwszy ołtarz przygotowują KŻR i Apostolat Maryjny, drugi Asysta Kościelna Dorosłych i Szafarze nadzwyczajni eucharystii i służba liturgiczna, trzeci Kościół Domowy i Oaza, czwarty wspólnoty neokatechumenalne.
  3. Jeśli ktoś ma ususzone kwiaty na procesję, proszę o przyniesienie ich do kościoła.
  4. W oktawie Bożego Ciała po mszy wieczornej Nieszpory o Najświętszym Sakramencie połączone z nabożeństwem czerwcowym. Zapraszam do udziału wszystkich parafian, a szczególnie wszystkie grupy parafialne.
  5. W najbliższy piątek bielanki oraz młodsi ministranci jadą na pielgrzymkę do Zuzeli, Ciechanowca oraz Prostyni.
  6. Za tydzień po mszy św. zbiórka ofiar do puszek na księży studentów.
  7. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w przyszłą niedzielę 19 czerwca o 15:00 w dolnym kościele.
  8. Zbiórka lektorów i starszych ministrantów odbędzie się w przyszły wtorek 21 czerwca o godz. 18:45.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  10. Na stoliku przy środkowym konfesjonale jest wyłożona lista poparcia dla społecznego projektu ustawy Stop Aborcji. Zachęcamy do podpisania i poparcia tego projektu.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.