Ogłoszenia 01.03.2020 I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Share on facebook
Share on twitter
Share on print

 • Spotkanie dla KŻR modlącego się za dzieci, dziś po Mszy Św. o godzinie 18:00.
 • Spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania dziś po Mszy Św. o godzinie 18:00.
 • Zbiórka dla ministrantów i lektorów we wtorek 3 marca o godzinie 19:00.
 • W naszej parafii trwają katechezy dla dorosłych i młodzieży. Zapraszamy w poniedziałki i czwartki o godz. 20:00 do dolnego kościoła.
 • Nabożeństwa wielkopostne w naszej parafii:
  • Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16:00 dla dzieci oraz o 17:15 (wyjątkowo w tym tygodniu) i 19:00 dla dorosłych i młodzieży.
  • Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17:30
 • W okresie Wielkiego Postu od poniedziałku do piątku w naszym kościele będzie sprawowana Jutrznia – poranna modlitwa Kościoła. Początek o godz. 06:00.
 • W tym tygodniu przypada:
  • pierwszy czwartek miesiąca. Msze św. o godz. 7:00, 15:00 i 18:00. Adoracja Najśw. Sakramentu po Mszy św. o godz. 15:00 do Mszy św. wieczornej.
  • pierwszy piątek miesiąca. Msze św. o godz. 7:00, 16:45 (dla dzieci przygotowujących się do rocznicy I-ej Komunii. św.) i 18:00. Spowiedź rano podczas Mszy św. i po południu od godz. 16:30. Wizyta u chorych od godz. 09:00.
 • Rekolekcje parafialne rozpoczną się w drugą Niedzielę Wielkiego Postu (8 marca) i będą trwały do środy (11 marca) włącznie. Będzie je głosił ks. Pedro Guzman, prefekt z seminarium misyjnego w Warszawie.
 • W zakrystii można zapisywać się na zaproszenie na beatyfikację Prymasa Tysiąclecia.
 • Dzieci ze szkoły podstawowej zachęcamy do przygotowania własnoręcznie palm, które należy przynieść do kościoła do 14 marca. Będą one wystawione w naszym kościele do niedzieli 29 marca. Na uczestników czeka słodka niespodzianka.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. 

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.