Ogłoszenia 01.03.2020 I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Share on facebook
Share on twitter
Share on print

 • Spotkanie dla KŻR modlącego się za dzieci, dziś po Mszy Św. o godzinie 18:00.
 • Spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania dziś po Mszy Św. o godzinie 18:00.
 • Zbiórka dla ministrantów i lektorów we wtorek 3 marca o godzinie 19:00.
 • W naszej parafii trwają katechezy dla dorosłych i młodzieży. Zapraszamy w poniedziałki i czwartki o godz. 20:00 do dolnego kościoła.
 • Nabożeństwa wielkopostne w naszej parafii:
  • Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16:00 dla dzieci oraz o 17:15 (wyjątkowo w tym tygodniu) i 19:00 dla dorosłych i młodzieży.
  • Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17:30
 • W okresie Wielkiego Postu od poniedziałku do piątku w naszym kościele będzie sprawowana Jutrznia – poranna modlitwa Kościoła. Początek o godz. 06:00.
 • W tym tygodniu przypada:
  • pierwszy czwartek miesiąca. Msze św. o godz. 7:00, 15:00 i 18:00. Adoracja Najśw. Sakramentu po Mszy św. o godz. 15:00 do Mszy św. wieczornej.
  • pierwszy piątek miesiąca. Msze św. o godz. 7:00, 16:45 (dla dzieci przygotowujących się do rocznicy I-ej Komunii. św.) i 18:00. Spowiedź rano podczas Mszy św. i po południu od godz. 16:30. Wizyta u chorych od godz. 09:00.
 • Rekolekcje parafialne rozpoczną się w drugą Niedzielę Wielkiego Postu (8 marca) i będą trwały do środy (11 marca) włącznie. Będzie je głosił ks. Pedro Guzman, prefekt z seminarium misyjnego w Warszawie.
 • W zakrystii można zapisywać się na zaproszenie na beatyfikację Prymasa Tysiąclecia.
 • Dzieci ze szkoły podstawowej zachęcamy do przygotowania własnoręcznie palm, które należy przynieść do kościoła do 14 marca. Będą one wystawione w naszym kościele do niedzieli 29 marca. Na uczestników czeka słodka niespodzianka.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. 

Wielkie morze ludzi, miliardy żyjące na ziemi, są wydawane w ręce innych. Oni zrobią z nimi na co ich stać. Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich... Widzimy wtedy, jaka miłość z nas emanuje... Dla nas istotne jest to, co człowiek robi z człowiekiem.

Często wam o tym mówiłem. Jak wygnaliśmy cnoty, a na ich miejsce wpuściliśmy namiętności, tak teraz musimy się starać nie tylko wygnać namiętności, ale i wpuścić cnoty i przywrócić im ich właściwe miejsce. Bo cnoty z daru Bożego są nam przyrodzone. Bóg bowiem zasiał w człowieku cnoty już wtedy, gdy go stwarzał

Wielkie morze ludzi, miliardy żyjące na ziemi, są wydawane w ręce innych. Oni zrobią z nimi na co ich stać. Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich... Widzimy wtedy, jaka miłość z nas emanuje... Dla nas istotne jest to, co człowiek robi z człowiekiem.

Często wam o tym mówiłem. Jak wygnaliśmy cnoty, a na ich miejsce wpuściliśmy namiętności, tak teraz musimy się starać nie tylko wygnać namiętności, ale i wpuścić cnoty i przywrócić im ich właściwe miejsce. Bo cnoty z daru Bożego są nam przyrodzone. Bóg bowiem zasiał w człowieku cnoty już wtedy, gdy go stwarzał