Ogłoszenia 05.01.2020

Share on facebook
Share on twitter
Share on print

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM
5 stycznia 2020

  • Spotkanie opłatkowe dla asysty liturgicznej mężczyzn, dziś po Mszy św. o godz. 18:00.
  • W poniedziałek 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. według porządku niedzielnego. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo kredy i kadzidła. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na misje. Po Mszy św. o godz. 10:30 wręczenie nagród w konkursie na szopkę bożonarodzeniową.
 W tym dniu, w godzinach od 15:00 do 18:00, tradycyjnie już w naszej parafii przejdą kolędnicy misyjni. Tegoroczna kolęda dedykowana jest dzieciom mieszkającym w Amazonii. W związku z tym, prosimy o życzliwe przyjęcie dzieci.
 Natomiast po Mszy św. o godzinie 18:00, zapraszamy do wspólnego śpiewania kolęd i modlitwy przez muzykę z zespołem Wołomińskie Wielbienie.
  • Za tydzień Święto Chrztu Pańskiego, które kończy Okres Bożego Narodzenia.
  • Porządek wizyty duszpasterskiej:

• Wtorek 07 stycznia – ul. Armii Krajowej (1 – 28) – 1. ksiądz nr parzyste, 2. ksiądz nr nieparzyste
• Środa 08 stycznia – ul. Armii Krajowej (29 – 53) – 1. ksiądz, ul. Brzozy – Brzeziny (1 – 27) – 2. ksiądz
• Czwartek 09 stycznia – ul. Brzozy – Brzeziny (30 – 34) i ul. Akacjowa – 1. ksiądz, ul. Kasztanowa i ul. Bankowa (37 – 14a) – 2. ksiądz
• Piątek 10 stycznia – ul. Bankowa (1 – 13) – 1. ksiądz, ul. Kresowa i ul. Rolna – 2. ksiądz
• Sobota 11 stycznia – ul. Wilsona (od ul. Wyszyńskiego do ul. Armii Krajowej) – 1. ksiądz nr parzyste, 2. ksiądz nr nieparzyste

W kolejnym tygodniu:
• Poniedziałek 13 stycznia – ul. Wilsona (od ul. Armii Krajowej do końca) – 1. ksiądz nr parzyste, 2. ksiądz nr nieparzyste
• Wtorek 14 stycznia – ul. Wojska Polskiego (2 – 44) – dwóch księży z obu końców
• Środa 15 stycznia – ul. Wojska Polskiego (46 – 82) – dwóch księży z obu końców
• Czwartek 16 stycznia – ul. Paderewskiego 1 (blok) – dwóch księży
• Piątek 17 stycznia – ul. Paderewskiego (3 – 35) – 1. ksiądz nr parzyste, 2. ksiądz nr nieparzyste
• Sobota 18 stycznia – ul. Paderewskiego (37 – 132) – 1. ksiądz nr parzyste, 2. ksiądz nr nieparzyste, od 14:00 – ul. Budnicza i ul. Pastuszków

Wizytę rozpoczynamy o 16:30. Na wizytę przygotowujemy: Pismo Święte, krzyż, płonące świece, wodę święconą oraz zeszyty z katechezy dzieci i młodzieży.

  • Katecheza dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia pierwszej Komunii Świętej, odbędzie się w Niedzielę 12 stycznia po Mszy św. o godzinie 10:30. Spotkanie dla rodziców tych dzieci, odbędzie się we wtorek 14 stycznia o godzinie 19:00.
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  • W zakrystii znajduje się znaleziony w kościele zegarek.

Wielkie morze ludzi, miliardy żyjące na ziemi, są wydawane w ręce innych. Oni zrobią z nimi na co ich stać. Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich... Widzimy wtedy, jaka miłość z nas emanuje... Dla nas istotne jest to, co człowiek robi z człowiekiem.

Często wam o tym mówiłem. Jak wygnaliśmy cnoty, a na ich miejsce wpuściliśmy namiętności, tak teraz musimy się starać nie tylko wygnać namiętności, ale i wpuścić cnoty i przywrócić im ich właściwe miejsce. Bo cnoty z daru Bożego są nam przyrodzone. Bóg bowiem zasiał w człowieku cnoty już wtedy, gdy go stwarzał

Wielkie morze ludzi, miliardy żyjące na ziemi, są wydawane w ręce innych. Oni zrobią z nimi na co ich stać. Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich... Widzimy wtedy, jaka miłość z nas emanuje... Dla nas istotne jest to, co człowiek robi z człowiekiem.

Często wam o tym mówiłem. Jak wygnaliśmy cnoty, a na ich miejsce wpuściliśmy namiętności, tak teraz musimy się starać nie tylko wygnać namiętności, ale i wpuścić cnoty i przywrócić im ich właściwe miejsce. Bo cnoty z daru Bożego są nam przyrodzone. Bóg bowiem zasiał w człowieku cnoty już wtedy, gdy go stwarzał