Ogłoszenia 15.09.2019

Share on facebook
Share on twitter
Share on print

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA
15 września 2019

 • Dziś rozpoczyna się kurs przedmałżeński. Pierwsze spotkanie o godz. 19.00 w sali w dolnym kościele. Kolejny cykl rozpocznie się na wiosnę.

 • Spotkanie dla rodziców dzieci przeżywających w tym roku pierwszą rocznicę przyjęcia Komunii Świętej odbędzie się w poniedziałek 16 września o godzinie 19:00.
 • Wszystkich chętnych chłopców z klas: 2, 3, 4, do pełnienia służby przy ołtarzu Pańskim jako ministranci, zapraszamy na zbiórkę w najbliższy wtorek 17 września o godzinie 17:30.
 • Młodzież od 6 klasy szkoły podstawowej i starszą zapraszamy na spotkanie oazowe w najbliższy piątek 20 września o godzinie 19:00.
 • Za tydzień w naszej parafii będziemy gościli ks. Zbigniewa Lenarta, który pracuje na misjach w Kazachstanie i na Syberii. Po Mszach św. będzie można wesprzeć finansowo seminarium misyjne, które powstaje w Nowosybirsku na Syberii.
 • Spotkanie dla kandydatów przygotowujący się od roku do Sakramentu Bierzmowania będzie w przyszłą niedzielę 22 września po Mszy Świętej o godzinie 18:00. Obecność obowiązkowa.
 • Konferencja dla rodziców, którzy planują chrzest dziecka w październiku oraz rodziców chrzestnych z naszej parafii, będzie w piątek 27 września o godzinie 19.00 w dolnym kościele.
 • W stan małżeński mają zamiar wstąpić następujące osoby:
  Krystian Ciok, kawaler z parafii M. B. Częstochowskiej w Zielonce i Magdalena Przysowa, panna z parafii tut.
  Pamiętajmy w modlitwie o tych narzeczonych. Kto wiedziałby o przeszkodach, proszony jest o zgłoszenie tego w kancelarii parafialnej.
 • W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana Marianna Słomka i Józef Sabajtis.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Wielkie morze ludzi, miliardy żyjące na ziemi, są wydawane w ręce innych. Oni zrobią z nimi na co ich stać. Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich... Widzimy wtedy, jaka miłość z nas emanuje... Dla nas istotne jest to, co człowiek robi z człowiekiem.

Często wam o tym mówiłem. Jak wygnaliśmy cnoty, a na ich miejsce wpuściliśmy namiętności, tak teraz musimy się starać nie tylko wygnać namiętności, ale i wpuścić cnoty i przywrócić im ich właściwe miejsce. Bo cnoty z daru Bożego są nam przyrodzone. Bóg bowiem zasiał w człowieku cnoty już wtedy, gdy go stwarzał

Wielkie morze ludzi, miliardy żyjące na ziemi, są wydawane w ręce innych. Oni zrobią z nimi na co ich stać. Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich... Widzimy wtedy, jaka miłość z nas emanuje... Dla nas istotne jest to, co człowiek robi z człowiekiem.

Często wam o tym mówiłem. Jak wygnaliśmy cnoty, a na ich miejsce wpuściliśmy namiętności, tak teraz musimy się starać nie tylko wygnać namiętności, ale i wpuścić cnoty i przywrócić im ich właściwe miejsce. Bo cnoty z daru Bożego są nam przyrodzone. Bóg bowiem zasiał w człowieku cnoty już wtedy, gdy go stwarzał