Ogłoszenia 24.11.2019

Share on facebook
Share on twitter
Share on print

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA
24 listopada 2019

 • Spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania dziś po Mszy św. wieczornej.
 • Zapraszamy do wzięcia udziału w rodzinnym konkursie na szopkę Bożonarodzeniową. Podpisaną szopkę twórców należy przynieść do dnia 29 listopada.
 • Za tydzień w niedzielę rozpoczynamy Adwent, okres przygotowania na przyjście Pana. Roraty odprawiane będą codziennie o godz. 6:30. Po roratach śniadanie dla dzieci. Prosimy o pomoc każdego rodzaju w ich przygotowywaniu.
 • Konferencja dla rodziców, którzy planują chrzest dziecka w grudniu oraz osób mających zostać rodzicami chrzestnymi, w piątek 29 listopada o godzinie 19.00 w dolnym kościele.
 • Rekolekcje parafialne rozpoczną się w II niedzielę Adwentu 08 grudnia i będą trwały do środy włącznie.
 • Poświęcone dziś opłatki na stół wigilijny, pan organista będzie roznosił od godz. 9:00 do 20:00, wg następującego porządku:
  Poniedziałek – Bloki Kolejowe 11a, 11b, 11c;
  Wtorek – Focha, Buczka, Czwartaków, Legionów, Akacjowa, Kasztanowa, Brzozowa, Jesionowa;
  Środa – Waryńskiego, Małcużyńskiego, Leszczynowa, Klonowa, 11 Listopada;
  Czwartek – Wilsona, Okrzei, Sosnowa;
  Piątek – Armii Krajowej, Brzozy Brzeziny;
  Sobota – Paderewskiego
  Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są w części na ogrzewanie kościoła, a w części dla pana organisty za jego posługę w naszej parafii.
 • Alumni III kursu Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej zapraszają na spektakl pt. “Scrooge”, oparty na motywach Opowieści wigilijnej Dickensa. Z naszej parafii organizujemy wyjazd w niedzielę (15 grudnia). Spektakl rozpocznie się o godzinie 15:00, wyjazd sprzed kościoła o 13:40. Wstęp na przedstawienie jest bezpłatny. Koszt autokaru to 10 zł. Bielanki, ministranci, lektorzy jadą za darmo. Zapisy w zakrystii. Serdecznie zachęcam.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 • Dziś po Mszy św. Koło Przyjaciół Radia Maryja z par. MB Częstochowskiej zbiera ofiary na Radio Maryja

Wielkie morze ludzi, miliardy żyjące na ziemi, są wydawane w ręce innych. Oni zrobią z nimi na co ich stać. Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich... Widzimy wtedy, jaka miłość z nas emanuje... Dla nas istotne jest to, co człowiek robi z człowiekiem.

Często wam o tym mówiłem. Jak wygnaliśmy cnoty, a na ich miejsce wpuściliśmy namiętności, tak teraz musimy się starać nie tylko wygnać namiętności, ale i wpuścić cnoty i przywrócić im ich właściwe miejsce. Bo cnoty z daru Bożego są nam przyrodzone. Bóg bowiem zasiał w człowieku cnoty już wtedy, gdy go stwarzał

Wielkie morze ludzi, miliardy żyjące na ziemi, są wydawane w ręce innych. Oni zrobią z nimi na co ich stać. Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich... Widzimy wtedy, jaka miłość z nas emanuje... Dla nas istotne jest to, co człowiek robi z człowiekiem.

Często wam o tym mówiłem. Jak wygnaliśmy cnoty, a na ich miejsce wpuściliśmy namiętności, tak teraz musimy się starać nie tylko wygnać namiętności, ale i wpuścić cnoty i przywrócić im ich właściwe miejsce. Bo cnoty z daru Bożego są nam przyrodzone. Bóg bowiem zasiał w człowieku cnoty już wtedy, gdy go stwarzał