OGŁOSZENIA PARAFIALNE 3 maja 2020

Share on facebook
Share on twitter
Share on print

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
IV NIEDZIELA WIELKANOCNA
3 maja 2020

1. Dziś, w niedzielę Dobrego Pasterza rozpoczyna się w Kościele Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.
2. W związku z nowym rozporządzeniem, które ma obowiązywać od poniedziałku, w naszym kościele w Mszy Świętej będą mogły uczestniczyć aż 33 osoby. Msze Święte w niedziele i w dni powszednie będą odprawiane zarówno w kościele jak i w dolnej kaplicy.
3. W dalszym ciągu będziemy transmitować celebrację Mszy Świętej z naszego kościoła. W niedziele o godz. 12.00, w dni powszednie o 18.00.
4. Nabożeństwa majowe odprawiane będą codziennie o godz. 17.30. Szczególna intencja, która nam towarzyszyć będzie to modlitwa o deszcz.
5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Msze św. o godz. 7.00, 15.00 i 18.00. Adoracja Najśw. Sakramentu po Mszy Św. o 15.00 do Mszy Św. wieczornej.
6. W piątek przypada Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona Polski. W związku z tą uroczystością nie obowiązuje nas w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
7. Za tydzień ofiary składane na tacę przeznaczone są na nasze seminarium duchowne.
8. Dziękuję za wszystkie ofiary, które w tym trudnym dla nas wszystkich czasie składacie na potrzeby materialne naszej parafii.
9. Na internetowej stronie parafialnej można znaleźć odnośnik do petycji do premiera Mateusza Morawieckiego o zniesienie restrykcji wobec osób pragnących swobodnie uczestniczyć w nabożeństwach.
10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Wielkie morze ludzi, miliardy żyjące na ziemi, są wydawane w ręce innych. Oni zrobią z nimi na co ich stać. Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich... Widzimy wtedy, jaka miłość z nas emanuje... Dla nas istotne jest to, co człowiek robi z człowiekiem.

Często wam o tym mówiłem. Jak wygnaliśmy cnoty, a na ich miejsce wpuściliśmy namiętności, tak teraz musimy się starać nie tylko wygnać namiętności, ale i wpuścić cnoty i przywrócić im ich właściwe miejsce. Bo cnoty z daru Bożego są nam przyrodzone. Bóg bowiem zasiał w człowieku cnoty już wtedy, gdy go stwarzał

Wielkie morze ludzi, miliardy żyjące na ziemi, są wydawane w ręce innych. Oni zrobią z nimi na co ich stać. Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich... Widzimy wtedy, jaka miłość z nas emanuje... Dla nas istotne jest to, co człowiek robi z człowiekiem.

Często wam o tym mówiłem. Jak wygnaliśmy cnoty, a na ich miejsce wpuściliśmy namiętności, tak teraz musimy się starać nie tylko wygnać namiętności, ale i wpuścić cnoty i przywrócić im ich właściwe miejsce. Bo cnoty z daru Bożego są nam przyrodzone. Bóg bowiem zasiał w człowieku cnoty już wtedy, gdy go stwarzał