OGŁOSZENIA PARAFIALNE
I NIEDZIELA ADWENTU 29 listopada 2020

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
 1. Rozpoczęliśmy Adwent, czas radosnego przygotowania na przyjście Pana. Roraty odprawiane będą codziennie o godz. 6.30. Dzieci prosimy, żeby przynosiły własnoręcznie wykonane i podpisane kolorowe gwiazdki. W czasie Adwentu od poniedziałku do piątku przed roratami w naszym kościele będzie sprawowana Jutrznia – poranna modlitwa Kościoła. Początek o 5.45. Natomiast w poniedziałki, środy i piątki po mszy św. wieczornej do godziny 20.00, w naszym kościele będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.
 2. W tym tygodniu przypada:
 • pierwszy czwartek miesiąca. Msze św. o godz. 06.30, 15.00 i 18.00. Adoracja Najśw. Sakramentu po mszy św. o 15.00 do mszy św. wieczornej.
 • pierwszy piątek miesiąca. Msze św. o godz. 06.30, 17.00 i 18.00. Spowiedź rano podczas mszy św. i po południu od godz. 16.30. Wizyta u chorych od godz. 09.00.
 • pierwsza sobota miesiąca. Msza św. w int. wynagradzającej Sercu Maryi za grzechy nasze i całego świata o godz. 6.30. Po mszy św. różaniec.
 1. W następną niedzielę 6 grudnia na Mszy Św. o 10:30 odbędzie się uroczyste zawierzenie Matce Bożej Niepokalanej  i przyjęcie Cudownego Medalika przez Bielanki z naszej parafii.
 2. Na ścianach kościoła, tak jak w poprzednim roku wiszą bombki. Każda bombka to konkretny dar serca. W tym roku wsparciem obejmiemy podopiecznych Fundacji „Warszawskie Hospicjum dla Dzieci” oraz dzieci i ich mamy mieszkające w Domu Samotnej Matki im. Teresy Strzembosz w Chyliczkach pod Warszawą, prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.
  Prosimy o niepakowanie produktów w ozdobny papier, ponieważ ułatwi to transport i przekazanie darów.
 3. Przed kościołem wolontariusze zbierają ofiary na pomoc dla 13-sto miesięcznego Michała Boguckiego, który ma stwierdzoną chorobę SMA (rdzeniowy zanik mięśni). Terapia genowa, która jest jedynym ratunkiem dla tego dziecka kosztuje 9,5 miliona złotych. Do tej pory udało się zebrać 6 milionów.
 4. Rekolekcje parafialne rozpoczną się w II niedzielę Adwentu 06.12 i będą trwały do środy włącznie. W czasie rekolekcji nie będzie rorat. Msze św. z naukami będą o godz. 9.00, 18.00 i 19.30 dla dorosłych, o 16.30 dla dzieci. W tym roku rekolekcje dla dzieci będzie prowadził ks. Mateusz, a dla dorosłych ks. Proboszcz.
 5. Poświęcone dziś opłatki na stół wigilijny, pan organista będzie roznosił od godz. 9.00 do 20.00, wg następującego porządku: Poniedziałek – Focha, Buczka, Czwartaków, Legionów, Akacjowa, Kasztanowa, Brzozowa, Jesionowa; Wtorek – Waryńskiego, Małcużyńskiego, Leszczynowa, Klonowa, 11 Listopada; Środa– Wilsona, Okrzei Sosnowa; Czwartek– Armii Krajowej, Brzozy Brzeziny; Piątek – Wrzosowa, Bankowa, Kresowa, Sobota – Paderewskiego
 6. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są w części na ogrzewanie kościoła, a w części dla pana organisty za jego posługę w naszej parafii.
 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.