OGŁOSZENIA PARAFIALNE
I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
26 lutego 2023

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
 1. Nabożeństwa wielkopostne w naszej parafii:
 • Droga Krzyżowa w piątki o godz. 16.30 dla dzieci, o 17.15 dla dorosłych oraz o 19.00 dla dorosłych i młodzieży.
 • Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.30
 1. W okresie Wielkiego Postu od poniedziałku do piątku o godz. 06.15 będzie sprawowana Jutrznia – poranna modlitwa Kościoła.
 2. Rekolekcje parafialne rozpoczną się w drugą Niedzielę Wielkiego Postu (05.03) i będą trwały do środy (08.03) włącznie.
 3. W tym tygodniu przypada:
 • pierwszy czwartek miesiąca. Msze św. o godz. 7.00, 15.00 i 18.00 (w int. powołań kapłańskich i zakonnych z naszej parafii oraz w intencji Ojczyzny). Adoracja Najśw. Sakramentu po mszy św. o 15.00 do mszy św. wieczornej
 • pierwszy piątek miesiąca. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00 (dla dzieci przygotowujących się do rocznicy I-ej komunii. św.). Spowiedź rano podczas mszy św. i po południu od godz. 16.30. Wizyta u chorych od godz. 09.00. Ks. Mateusz swoich chorych odwiedzi w kolejny piątek 10 marca.
  Po mszy św. wieczornej wystawienie i adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 21.00.
 • pierwsza sobota miesiąca. Msza św. w int. wynagradzającej Sercu Maryi za grzechy nasze i całego świata o godz. 7.00. Po mszy św. różaniec.
 • Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Msza św. w intencji KŻR modlących się za dzieci o godz. 18.00. Po mszy spotkanie KŻR.
 1. Dziękuję panom z asysty kościelnej dorosłych za sprzątanie placu przykościelnego i parkingu.
 2. Za tydzień po mszy św. zbiórka ofiar do puszek na misje.
 3. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.

Share on facebook
Share on twitter