OGŁOSZENIA PARAFIALNE
III NIEDZIELA WIELKANOCNA 18 kwietnia 2021

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
 1. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I-ej komunii św. we wtorek 20.04 o godzinie 19.00 w kościele, dla rodziców i dzieci w sobotę 24.04 o godzinie 09.30 w kościele.
 2. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do rocznicy I-ej komunii św. we wtorek 20.04 o godzinie 20.00 w kościele.
 3. Spotkanie dla grupy starszej kandydatów do bierzmowania w piątek 23.04 o godz. 19.15 w dolnym kościele.
 4. W sobotę 24.04 przypada wspomnienie św. Jerzego męczennika. Jest to dzień naszego odpustu parafialnego. Msze święte o godz. 7.00 i 18.00. Po Mszy Świętej o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do św. Jerzego męczennika.
  W tym dniu za nawiedzenie kościoła i odmówienie Ojcze nasz i Wierzę w Boga, można uzyskać odpust pod zwykłymi warunkami, czyli po spowiedzi sakramentalnej, przyjęciu Komunii św. i modlitwie w intencji Papieża, którą w kwietniu jest modlitwa w intencji osób prześladowanych.
  Jest to również dzień imienin ks. Jerzego. Pamiętajmy o nim szczególnie w tym dniu w naszej modlitwie.
 5. Konferencja dla rodziców, którzy planują chrzest dziecka w maju oraz osób mających zostać rodzicami chrzestnymi, w kwietniu będzie wyjątkowo w czwartek 29.04 godzinie 19.00 w dolnym kościele.
 6. W stan małżeński mają zamiar wstąpić następujące osoby:
 • Kamil Idziak, kawaler z par. tut. i Paulina Łabęda, panna z par. św. Anny w Pomiechowie.

Pamiętajmy w modlitwie o tych narzeczonych. Kto wiedziałby o przeszkodach, proszony jest o zgłoszenie tego w kancelarii parafialnej.

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 2. W minionym tygodniu odeszły do Pana z naszej wspólnoty parafialnej Maria Jajczyk i Małgorzata Szczechura.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.