OGŁOSZENIA PARAFIALNE
III NIEDZIELA WIELKANOCNA
23 kwietnia 2023

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
  1. W poniedziałek 24.04 Uroczystość św. Wojciecha, bp. i męczennika, głównego patrona Polski. Msze św. o godz. 07.00 i 18.00.
  2. We wtorek 25.04 będziemy obchodzić Uroczystość tytułu naszego kościoła, wspomnienie św. Jerzego męczennika. Została ona przeniesiona ze względu na pierwszeństwo Uroczystości św. Wojciecha. Jest to dzień naszego odpustu parafialnego. Msze święte o godz. 7.00 i 18.00. Po Mszy Świętej o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do św. Jerzego męczennika.
    W tym dniu za nawiedzenie kościoła i odmówienie Ojcze nasz i Wierzę w Boga, można uzyskać odpust pod zwykłymi warunkami, czyli spowiedź sakramentalna, przyjęcie komunii św. i modlitwie w intencji papieskiej, którą w kwietniu jest modlitwa o pokój.
  3. Zapraszamy na katechezy dla dorosłych i młodzieży. W tym tygodniu katechezy będą w poniedziałek i czwartek o godz. 20.00 w dolnym kościele.
  4. Próba dla dzieci przygotowujących się do I-ej Komunii odbędzie się w środę o 19.00 w dolnym kościele.
  5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.