OGŁOSZENIA PARAFIALNE NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ 2 kwietnia 2023

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
 1. Rozpoczęliśmy Wielki Tydzień. Dziś ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.30.
 2. Dzisiaj po mszy św. wieczornej zapraszamy na Misteria Paschalne „Kocham Cię Panie”. Utwory muzyczne kontemplują mękę i śmierć Chrystusa i skłaniają do modlitwy i wyciszenia. Po koncercie będzie można dobrowolnie wesprzeć ofiarą wyjazd na Światowe Dni Młodych w Lizbonie młodzież, która przygotowała te misteria.
 3. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna będzie we wtorek i środę. Spowiadać będziemy do środy włącznie na każdej mszy św..
 4. Do środy o 6.15 w kościele będzie sprawowana jutrznia – poranna modlitwa Kościoła.
 5. Odprawa liturgiczna dla wszystkich lektorów, ministrantów i kandydatów w środę o godzinie 19.00.
 6. Porządek Triduum Paschalnego:

 • Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej o godz.19.00.
 • Wielki Piątek – Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy przez cały dzień. O godz. 8.00 ciemna jutrznia, po niej koronka, którą rozpoczniemy Nowennę przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Liturgia dla dzieci i ich opiekunów o godz. 15.00. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 19.00. Ofiary składane w tym dniu przeznaczone są na utrzymanie bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie.
 • Wielki Czwartek i Piątek adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.30.
 • Wielka Sobota – Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8.00 i ciemna jutrznia. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny od godz. 9.00 do 15.00 co 20 min, w dolnym kościele.
  O godzinie 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego.
  Ministranci będą mieli przygotowane buteleczki z wodą święconą. Ofiary zostaną przeznaczone na fundusz ministrancki.
 • Niedziela Zmartwychwstania:
 • Wigilia paschalna, która przynależy już do Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego o 19.45. Na tę Mszę przychodzimy ze świecami.
 • Msze św. w dzień o godz.: 6.00 z procesją rezurekcyjną, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00
 1. W poniedziałek wielkanocny msze o godz.: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00.
 2. W Wielki Piątek post ścisły obowiązuje wszystkich od 18 do 65 roku życia, a osoby od 14 roku życia wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zachęcam, aby ten znak wyrzeczenia przedłużyć na Wielką Sobotę.
 3. Zapraszamy na katechezy dla dorosłych i młodzieży. W tym tygodniu katecheza będzie tylko w poniedziałek. W kolejnym tygodniu we wtorek i czwartek o godz. 20.00 w dolnym kościele.
  Kółka Różańcowe, Apostolat Maryi i Margaretki proszę o modlitewne wsparcie tych katechez.
 • Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I-ej komunii św. we wtorek 11.04, o godzinie 19.00 w kościele.
 • Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do rocznicy I-ej komunii św. w czwartek 13.04 o godzinie 19.00 w kościele.
 • Można jeszcze wpisywać się na listę osób chętnych do dołączenia do Różańca Rodziców modlących się za dzieci.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.