OGŁOSZENIA PARAFIALNE NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 4 czerwca 2023

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
 1. Nabożeństwa czerwcowe od poniedziałku do soboty odprawiane są po mszy św. wieczornej około 18.30, a w niedziele i uroczystości o godz. 17.30. W czwartek w Uroczystość Bożego Ciała nabożeństwo czerwcowe w trakcie procesji.
 2. W najbliższy wtorek modlitwa wypominkowa o godz. 17.30, a o godz. 18.00 msza św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach.
 3. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w poniedziałek 5 czerwca o 19.00 w kościele.
 4. Jeśli ktoś ma ususzone kwiaty na procesję Bożego Ciała, proszę o przyniesienie ich do kościoła.
 5. W czwartek 08.06 przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 10.00 z procesją i 18.00. Procesja przejdzie ulicami: Paderewskiego, Brzozową, Legionów, Armii Krajowej i ponownie Paderewskiego do kościoła. Prosimy mieszkańców tych ulic o włączenie się w przygotowanie ołtarzy. Pierwszy ołtarz przygotowują KŻR i Apostolat Maryjny, drugi Apostolat Margaretka, trzeci Kościół Domowy i Oaza, czwarty wspólnoty neokatechumenalne.
 6. W oktawie Bożego Ciała po mszy wieczornej Nieszpory o Najświętszym Sakramencie połączone z nabożeństwem czerwcowym. Zapraszam do udziału wszystkich parafian, a szczególnie wszystkie grupy parafialne.
 7. Biskup Romuald Kamiński udziela dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i od zachowania charakteru pokutnego w najbliższy piątek, 9 czerwca. Osoby, które dobrowolnie pragną skorzystać z dyspensy, zobowiązane są zrealizować czyn pokutny duchowy lub materialny, w intencji chorych, ubogich, cierpiących lub uchodźców.
 8. Można już zamawiać intencje na październik.
 9. Dziękuję panom Piotrowi Witkowskiemu i Tadeuszowi Maliszewskiemu za umycie kostki przed kościołem.

 • WSD Diecezji Warszawsko-Praskiej, zaprasza na sympozjum naukowe Co zrobić, by zostali? O wychowaniu dzieci w wierze. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 • W stan małżeński mają zamiar wstąpić następujące osoby:
 • Michał Utkowski, kawaler z par. św. Jana Chrzciciela w Kaszowie, i Magdalena Sochaj, panna z par. tut.
 • Dawid Niewiadomski, st. wolnego, i Paulina Dąbrowska, panna oboje z par. Trójcy Świętej w Niegowie.
 • Krzysztof Zaremba, kawaler i Katarzyna Antoszkiewicz, panna oboje z par. tut..

Pamiętajmy w modlitwie o tych narzeczonych. Kto wiedziałby o przeszkodach, proszony jest o zgłoszenie tego w kancelarii parafialnej.

 • Po mszy św. zbiórka ofiar do puszek na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

W minionym tygodniu odeszła do Pana z naszej wspólnoty parafialnej Maria Średnicka-Młynarczyk.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.

Share on facebook
Share on twitter