OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
17 kwietnia 2022

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
  1. W poniedziałek wielkanocny Msze o godz.: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Ofiary składane jutro na tacę przeznaczone są na KUL.
  2. W piątek z racji oktawy Wielkanocy można spożywać pokarmy mięsne.
  3. W tym tygodniu codziennie w dni powszednie nowenna do miłosierdzia Bożego bezpośrednio po mszy św. wieczornej. Dziś i jutro, w poniedziałek wielkanocny po mszy św. o godz. 12.00.
  4. Za tydzień niedziela Miłosierdzia Bożego. Na mszy o godz. 12.00 uroczystość rocznicy I-ej komunii świętej. Ofiary składane na tacę w tym dniu przeznaczone są na dzieła miłosierdzia naszego diecezjalnego Caritasu.
  5. Spotkania dla wszystkich kandydatów do bierzmowania odbędą się w przyszłą niedzielę 24 marca w dolnym kościele. Grupa starsza o godz. 16:45, grupa młodsza o 19:00.
  6. Zbiórka lektorów i starszych ministrantów odbędzie się w przyszły wtorek 26 marca o godz. 18:45.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  8. Dziękuję wszystkim, którzy pomagali w zewnętrznej organizacji świąt. Pani Izie za przygotowanie kompozycji kwiatowych, panu Sławomirowi za powszednie czuwanie nad zakrystią, panu Andrzejowi i wszystkim wokalistką za przygotowanie oprawy muzycznej, ks. Mateuszowi i asyście liturgicznej /lektorom, ministrantom, kandydatom, asyście dorosłych, szafarzom nadzwyczajnym/ za przygotowanie oprawy liturgicznej Triduum Paschalnego, animatorkom Ruchu Światło-Życie oraz lektorom za wykonanie dekoracji Grobu Pańskiego.
  9. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej Zofia Wąs i Władysław Mirek.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.

Share on facebook
Share on twitter