OGŁOSZENIA PARAFIALNE
UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA 22 listopada 2020

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
  1. Konferencja dla rodziców, którzy planują chrzest dziecka w grudniu i styczniu oraz osób mających zostać rodzicami chrzestnymi, w piątek 27.11 o godz. 19:00 w dolnym kościele.
  2. Zapraszamy do wzięcia udziału w rodzinnym konkursie na szopkę Bożonarodzeniową. Wielkość maksymalna szopki 0,5 na 0,5 m; technika dowolna. Szopki podpisane przez twórców należy przynieść do dnia 5 grudnia. Prace będą wystawione w naszym kościele na wystawie od dnia 6 do 12 grudnia.
  3. Za tydzień w niedzielę rozpoczynamy Adwent, okres przygotowania na przyjście Pana. Roraty odprawiane będą codziennie o godz. 6:30.
  4. Opłatki na stół wigilijny, pan organista będzie roznosił od przyszłego tygodnia.
  5. W związku z komunikatem wikariusza generalnego bp. Marka Solarczyka tegoroczna wizyta kolędowa nie odbędzie się przed Świętami Bożego Narodzenia.
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  7. Na stoliku obok wejścia wystawione są do nabycia albumy pt. „Święta Rodzina” z fotografiami Adama Bujaka i tekstami ks. Prof. Waldemara Chrostowskiego oraz książki prof. Wojciecha Roszkowskiego pt. „Bunt Barbarzyńców”. We wstępie to książki możemy przeczytać: „Współczesny człowiek Zachodu zbyt często unika rozważania pytań, na które nie ma łatwych odpowiedzi lub szuka odpowiedzi zbyt łatwych, żeby były prawdziwe. Pytania i odpowiedzi, które znalazły się w tej książce powinny zainteresować ludzi zatroskanych o przyszłość swoją i swojej wspólnoty.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.