OGŁOSZENIA PARAFIALNE
UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA 22 listopada 2020

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
  1. Konferencja dla rodziców, którzy planują chrzest dziecka w grudniu i styczniu oraz osób mających zostać rodzicami chrzestnymi, w piątek 27.11 o godz. 19:00 w dolnym kościele.
  2. Zapraszamy do wzięcia udziału w rodzinnym konkursie na szopkę Bożonarodzeniową. Wielkość maksymalna szopki 0,5 na 0,5 m; technika dowolna. Szopki podpisane przez twórców należy przynieść do dnia 5 grudnia. Prace będą wystawione w naszym kościele na wystawie od dnia 6 do 12 grudnia.
  3. Za tydzień w niedzielę rozpoczynamy Adwent, okres przygotowania na przyjście Pana. Roraty odprawiane będą codziennie o godz. 6:30.
  4. Opłatki na stół wigilijny, pan organista będzie roznosił od przyszłego tygodnia.
  5. W związku z komunikatem wikariusza generalnego bp. Marka Solarczyka tegoroczna wizyta kolędowa nie odbędzie się przed Świętami Bożego Narodzenia.
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  7. Na stoliku obok wejścia wystawione są do nabycia albumy pt. „Święta Rodzina” z fotografiami Adama Bujaka i tekstami ks. Prof. Waldemara Chrostowskiego oraz książki prof. Wojciecha Roszkowskiego pt. „Bunt Barbarzyńców”. We wstępie to książki możemy przeczytać: „Współczesny człowiek Zachodu zbyt często unika rozważania pytań, na które nie ma łatwych odpowiedzi lub szuka odpowiedzi zbyt łatwych, żeby były prawdziwe. Pytania i odpowiedzi, które znalazły się w tej książce powinny zainteresować ludzi zatroskanych o przyszłość swoją i swojej wspólnoty.

Wielkie morze ludzi, miliardy żyjące na ziemi, są wydawane w ręce innych. Oni zrobią z nimi na co ich stać. Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich... Widzimy wtedy, jaka miłość z nas emanuje... Dla nas istotne jest to, co człowiek robi z człowiekiem.

Często wam o tym mówiłem. Jak wygnaliśmy cnoty, a na ich miejsce wpuściliśmy namiętności, tak teraz musimy się starać nie tylko wygnać namiętności, ale i wpuścić cnoty i przywrócić im ich właściwe miejsce. Bo cnoty z daru Bożego są nam przyrodzone. Bóg bowiem zasiał w człowieku cnoty już wtedy, gdy go stwarzał

Wielkie morze ludzi, miliardy żyjące na ziemi, są wydawane w ręce innych. Oni zrobią z nimi na co ich stać. Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich... Widzimy wtedy, jaka miłość z nas emanuje... Dla nas istotne jest to, co człowiek robi z człowiekiem.

Często wam o tym mówiłem. Jak wygnaliśmy cnoty, a na ich miejsce wpuściliśmy namiętności, tak teraz musimy się starać nie tylko wygnać namiętności, ale i wpuścić cnoty i przywrócić im ich właściwe miejsce. Bo cnoty z daru Bożego są nam przyrodzone. Bóg bowiem zasiał w człowieku cnoty już wtedy, gdy go stwarzał