OGŁOSZENIA PARAFIALNE XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 9 sierpnia 2020

Share on facebook
Share on twitter
Share on print

 • W ramach duchowego przygotowania do 100. rocznicy Bitwy 1920 roku i Cudu nad Wisłą, po mszy wieczornej odprawiana jest w naszym kościele Nowenna do Matki Bożej Łaskawej w intencji Ojczyzny. W ramach Nowenny, po mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec, i adoracja osobista Najświętszego Sakramentu do godziny 21.00. Na zakończenie Apel Jasnogórski.
 • Zwieńczeniem naszej duchowej pielgrzymki będzie całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu z 14 na 15 sierpnia.
 • W sobotę, 15.08 przypada Uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej, a zarazem Patronki naszej diecezji dzień MB Zwycięskiej. Msze św. według porządku niedzielnego. Po każdej mszy św. poświęcenie kwiatów i ziół. W tym dniu obchodzimy również 100 r. Cudu nad Wisłą.
 • W stan małżeński mają zamiar wstąpić następujące osoby:
  Mateusz Mazurkiewicz, kawaler i Paulina Zduniak, panna, oboje z par. tut.
  Mariusz Ściubeł, kawaler z parafii M. B. Częstochowskiej w Wołominie i Małgorzata Gruza, panna z par. tut.
  Tomasz Remboch, kawaler i Michalina Olszewska, panna, oboje z par. tut.
  Pamiętajmy w modlitwie o tych narzeczonych. Kto wiedziałby o przeszkodach, proszony jest o zgłoszenie tego w kancelarii parafialnej.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Wielkie morze ludzi, miliardy żyjące na ziemi, są wydawane w ręce innych. Oni zrobią z nimi na co ich stać. Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich... Widzimy wtedy, jaka miłość z nas emanuje... Dla nas istotne jest to, co człowiek robi z człowiekiem.

Często wam o tym mówiłem. Jak wygnaliśmy cnoty, a na ich miejsce wpuściliśmy namiętności, tak teraz musimy się starać nie tylko wygnać namiętności, ale i wpuścić cnoty i przywrócić im ich właściwe miejsce. Bo cnoty z daru Bożego są nam przyrodzone. Bóg bowiem zasiał w człowieku cnoty już wtedy, gdy go stwarzał

Wielkie morze ludzi, miliardy żyjące na ziemi, są wydawane w ręce innych. Oni zrobią z nimi na co ich stać. Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich... Widzimy wtedy, jaka miłość z nas emanuje... Dla nas istotne jest to, co człowiek robi z człowiekiem.

Często wam o tym mówiłem. Jak wygnaliśmy cnoty, a na ich miejsce wpuściliśmy namiętności, tak teraz musimy się starać nie tylko wygnać namiętności, ale i wpuścić cnoty i przywrócić im ich właściwe miejsce. Bo cnoty z daru Bożego są nam przyrodzone. Bóg bowiem zasiał w człowieku cnoty już wtedy, gdy go stwarzał