OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXI NIEDZIELA ZWYKŁA 22 sierpnia 2021

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
  1. W czwartek (26.08) będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze św. w naszym kościele o godz. 7:00 i 18:00
  2. Konferencja dla rodziców, którzy planują chrzest dziecka we wrześniu oraz osób mających zostać rodzicami chrzestnymi, w piątek 27.08 o godzinie 19.00 w dolnym kościele.
  3. W przyszłą środę (01.09) Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego o godz. 8:00.
  4. Na internetowej stronie parafialnej jest opublikowany List Otwarty do Kapłanów Kościoła Rzymskokatolickiego podpisany przez grupę polskich profesorów i doktorów nauk medycznych. Zachęcamy do zapoznania się z treścią tego listu.
  5. Parafia M.B. Częstochowskiej organizuje we wrześniu pielgrzymkę do Medjugorie. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  7. Można również zaopatrzyć się w książeczki z biografią kard. Stefana Wyszyńskiego, do którego beatyfikacji się przygotowujemy. Cena książeczki to 2 zł

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.